Bolnišnica in pregledi v Turčiji

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    financiranje leowo
    udeleženec

    Še enkrat pozdravljeni vsi 🙋🏻‍♀️,
    Imam vprašanje zate. Vesel bom, če me lahko razsvetlite o tej zadevi.
    Naslednji teden gremo na dopust v Turčijo😍 Ko grem v Turčijo, želim biti na pregledu v zasebni bolnišnici in opraviti pregled.
    Vsi zapisi o meni in moji ženi so v Nemčiji in nimamo nobenega odnosa s TR, vključno z naslovom. Ali moram iti v SSI ali se prijaviti, ko grem v Turčijo na te bolnišnične postopke? Če se registriram pri SSI, ali bodo prihodnji dolgovi itd.? (Ker na TR ne hodiva prav pogosto, nočem, da te boli glava, če ne morem spremljati podrobnosti).
    Ker delam, imam možnost mednarodnega zavarovanja pri moji krankenkasse (Techniker Krankenkasse). V torek bom govoril o zavarovanju v tujini in podrobnostih.
    Zelo bi bil vesel, če bi ljudje, ki imajo podrobno znanje ali predhodne izkušnje o teh vprašanjih, lahko podali podroben odgovor.
    Odprta sem tudi za predloge 😊
    Hvala vnaprej

    Grof Monte Cristo
    udeleženec

    Moraš iti na SSK in dobiti potrdilo AT 11, nemško zavarovanje krije vse stroške, ko pa turške zasebne bolnišnice vidijo nemško zavarovanje, nemškemu zavarovanju izdajo položnice na desettisoče evrov, nekakšna goljufija. Eni naši sorodnici so dali 2 šiva na obrvi, privat bolnišnica je izstavila 13.000 eur.

    financiranje leowo
    udeleženec

    Dnevi tako hitro minevajo. Vprašanje sem postavil tukaj, ker nisem imel časa raziskati. Podrobnega in informativnega odgovora nisem prejel.
    Naj povem kratko anekdoto o tem, kako sem opravljal svoje bolnišnično delo, ko sem bil v Turčiji, da bo nekega dne, če ga bo kdo potreboval, lahko koristil.
    Najprej je treba pridobiti potrdilo T/A 11, da lahko Krankenkasse krije zdravstvene stroške v nujnih primerih med potovanjem na počitnice iz Turčije v Nemčijo. Dokument prejmete tako, da se osebno prijavite pri Krankenkasse, s katero ste povezani. Ko greš v Turčijo, moraš iti na SSI v svoji regiji z dokumentom T/A 11 in dobiti številko Yupass. S številko yupass, ki vam jo dodeli SSI, vaše bolnišnične postopke krije vaše zavarovanje samo v nujnih primerih. Sicer pa, če hočeš na zasebni pregled kot jaz, moraš kriti vse stroške iz lastnega žepa. Za vse bolnišnične transakcije se uporablja razpored plačil za nezavarovane. Pregled, druge posege, zdravila, vse plačate iz lastnega žepa. Obstajajo bolnišnice, ki zaračunavajo pristojbine za pregled in zdravljenje, zlasti za bolnike tujega porekla, veliko več kot pristojbine za zdravljenje nezavarovanih turških državljanov. Če imate turško identiteto, vas ne obravnavajo kot turista. Vendar morda ni tako v vsaki zasebni bolnišnici. Tukaj sem želela opozoriti na to, saj je rekla, da so cene pregledov tujk v bolnišnici, kamor sem hodila, drugačne. Ker sem že turški državljan, so zame veljale cene za nezavarovanega turškega državljana. Opravil sem vse svoje transakcije.
    Vsem želim zdrav in vesel dan.

    yenicerixnumx
    udeleženec

    najlepša hvala. byby :)

    financiranje leowo
    udeleženec

    .

    istanbullu je
    udeleženec

    Še enkrat pozdravljeni vsi 🙋🏻‍♀️,
    Imam vprašanje zate. Vesel bom, če me lahko razsvetlite o tej zadevi.
    Naslednji teden gremo na dopust v Turčijo😍 Ko grem v Turčijo, želim biti na pregledu v zasebni bolnišnici in opraviti pregled.
    Vsi zapisi o meni in moji ženi so v Nemčiji in nimamo nobenega odnosa s TR, vključno z naslovom. Ali moram iti v SSI ali se prijaviti, ko grem v Turčijo na te bolnišnične postopke? Če se registriram pri SSI, ali bodo prihodnji dolgovi itd.? (Ker na TR ne hodiva prav pogosto, nočem, da te boli glava, če ne morem spremljati podrobnosti).
    Ker delam, imam možnost mednarodnega zavarovanja pri moji krankenkasse (Techniker Krankenkasse). V torek bom govoril o zavarovanju v tujini in podrobnostih.
    Zelo bi bil vesel, če bi ljudje, ki imajo podrobno znanje ali predhodne izkušnje o teh vprašanjih, lahko podali podroben odgovor.
    Odprta sem tudi za predloge 😊
    Hvala vnaprej

    Pozdravljeni,

    Za naslednji obisk lahko sklenete mednarodno zdravstveno zavarovanje za vso družino za 21 evrov na leto (toliko nas je stalo).
    TK – Envivas
    https://www.envivas.de/tarife/reisekrankenversicherung#/beratung/reise
    Vendar tudi to zajema samo nujna obolenja.

    Morda vam bodo za pregled in pregled želeli zaračunati 100-odstotno pristojbino, ki velja za nezavarovane bolnike. Mislim, da bi morali to zadevo temeljito raziskati.
    V Nemčiji ima TK dobre prijave za preglede za 30-35-40 let. Vztrajno vprašajte svojega zdravnika, če tega ne želi storiti.

    Mimogrede, kolikor vem, dokument ta11 zdaj pokriva samo nujna obolenja, žal :(

    Želim vam zdrave in mirne počitnice.

    lambdawinner829
    udeleženec

    …. Užival sem v tvojem nagovoru in videl sem to. Upam, da lahko pomaga! Lahko potrdite, ali je potrebna registracija pri SSI, in se pogovorite o kritju in podrobnostih vaše mednarodne zavarovalne police, da se izognete prihodnjim dolgovom. Shranite tudi kopije pomembnih dokumentov in se za boljše razumevanje obrnite na bolnišnico in turško veleposlaništvo.

    williamserna0628
    udeleženec

    …. Užival sem v tvojem nagovoru in videl sem to. Upam, da lahko pomaga! Lahko potrdite, ali je potrebna registracija pri SSI, in se pogovorite o kritju in podrobnostih vaše mednarodne zavarovalne police, da se izognete prihodnjim dolgovom. Shranite tudi kopije pomembnih dokumentov in se za boljše razumevanje obrnite na bolnišnico in turško veleposlaništvo.

    Odlične novice o vašem prihajajočem potovanju v Turčijo! Čeprav ne morem ponuditi nobenega posebnega nasveta ... Videl sem, kar si omenil. Sprejemanje ukrepov za zagotavljanje jasnosti glede registracije SSI in razprava o vaši mednarodni pokritosti je super. Hranjenje kopij pomembnih dokumentov ter vzpostavitev stika z bolnišnico in turškim veleposlaništvom je res pametna poteza, da zagotovite nemoten postopek. Želim vam čudovito potovanje in uspešen izpit! 😊🏥🌍

Prikaz 7 odgovorov - od 1 do 7 (skupaj 7)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.