Gradbeništvo

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    zaspanka
    udeleženec

    Pozdravljeni, grem v Nemčijo z družinskim srečanjem. Sem gradbeni inženir s 4 leti izkušenj. Ne govorim nemško, kako naj si poiščem službo takoj, ko odidem? V koliko mesecih-letih se nekaj vrne na pravo pot?

    financiranje leowo
    udeleženec

    Pozdravljeni, grem v Nemčijo z družinskim srečanjem. Sem gradbeni inženir s 4 leti izkušenj. Ne govorim nemško, kako naj si poiščem službo takoj, ko odidem? V koliko mesecih-letih se nekaj vrne na pravo pot?

    Pozdravljeni,

    Prvič, ko pridete sem z združitvijo družine z nemško stopnjo A1, obvezni integracijski in jezikovni tečaj, ki ga morate obiskati, traja 6 mesecev. Seveda se ta tečaj ne odpre tako, kot ste prišli. Ljudje čakajo na odprtje tega tečaja čez 5 mesecev ali 2 meseca. Bog ve, kako dolgo lahko čakaš zaradi Corone. Ne govorim tega, da bi odvrnil vaše navdušenje, ne razumite tega narobe. Če nimate angleščine, ne morete delati kot inženir, ne da bi imeli nemščino vsaj B2. Kako vem? Tam je bil starejši brat, ki je leta delal kot inženir na integracijskem tečaju. V Nemčijo je prišel tudi z ženino službo (njegova žena je bila tudi inženirka) z bluecard.

    yenicerixnumx
    udeleženec

    Pozdravljeni, grem v Nemčijo z družinskim srečanjem. Sem gradbeni inženir s 4 leti izkušenj. Ne govorim nemško, kako naj si poiščem službo takoj, ko odidem? V koliko mesecih-letih se nekaj vrne na pravo pot?

    Gradbeništvo je eden najbolj iskanih poklicev v Nemčiji. Za to morate najprej zagotoviti enakovrednost.
    Svojo situacijo lahko razjasnite na tem spletnem mestu:  https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/index.php

    Seveda samo enakovrednost ne bo zadostovala. Kot je rekla Leowoman v svoji prijateljici, se moraš najprej naučiti jezika. Če ne morete dobiti enakovrednosti, to pomeni, da vaše diplome nemški organi ne sprejmejo. To se bo zagotovo odrazilo na njegovi plači. Kajti pisanje je za Nemce najpomembnejše. nikoli, nikoli ne opravljajo besednega dela. Tudi najmanjša stvar, papirnati originalni dokument, je zelo pomembna. Za inženirstvo lahko greš na univerzo tukaj, lahko opraviš enakovrednost.Mislim, da moraš študirati 1 leto, potem pa lahko opravljaš izpite in zagotoviš enakovrednost oddelka, ki nima enakovrednosti. lahko pa se prijaviš na delovno mesto z dokumenti, ki jih imaš, ne da bi imel enakovrednost ali študij na univerzi, a ker je naziv inženiring, bo jezik vsekakor potreben.

    Potrebovali boste vsaj 1 leto po navajanju na okolje, socializacijo, učenje jezikov, usmerjenost v družbeno življenje. Seveda je to v celoti odvisno od vas. To obdobje se lahko skrajša ali podaljša. V tem času ti želim uspeh in srečo.

Prikaz 2 odgovorov - od 1 do 2 (skupaj 2)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.