Lekcija 15: Perektiv – Preteklik z Di v nemščini

> Forum > Nemški časopisi in konvencije > Lekcija 15: Perektiv – Preteklik z Di v nemščini

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    MuhayaяeM
    udeleženec
    DAS POPOLNO (PRETEKLI ČAS Z -Dİ)

    • I. ZNANJE
    • [/ List]

      Do zdaj smo preučevali sedanjik (Präsens) in pretekli čas z -di (imenovan tudi Präteritum ali Imperfekt) v nemščini.

      V tej lekciji bomo preučili predmet Das Perfekt. Perfekt, tako kot Präteritum, pomeni pretekli čas z -di.
      Opisuje dejanja, ki so bila storjena v preteklosti.
      Med posameznikom obstajajo določene razlike; Pröteritum se ponavadi uporablja v pisnem jeziku, uporablja se v idiomih, v zgodbah, romanih ali zgodbah, Perfekt se uporablja v govornem jeziku, romanih in zgodbah. ± neizogibna.
      Oba časa se lahko nanašata na vse pretekle čase glede na svoje mesto, razen na pretekli čas s-mash.
      Na primer, lahko ustrezajo časom, kot so "delal sem", "delal sem", "delal sem", vendar se ne uporabljajo za čase z -miš, kot je "delal sem", "delal sem".

      Kot smo videli v prejšnjih lekcijah, v času Präteritum in Präsens,

      NE ZNE + FILM + DRUGI Ä ELER

      Vendar se ta vrstni red spremeni za Perfekt (pretekli čas z -di). Vzorec, uporabljen v Perfektu, je naslednji:

      PREDMET + POMOŽNI GLAGOL + DRUGI PREDMETI + ESAS GLAGOL

      Kot smo videli, se tukaj pojavi koncept pomožnega glagola, ki ga nismo videli v naših prejšnjih lekcijah.

    • II. POMOŽNI FILM
    • [/ List]

      Pri izdelavi Perfekta sta uporabljena dva pomožna glagola, to sta; HABEN in SEIN sta slona.
      Ti glagoli nimajo smisla, če se uporabljajo kot pomožni glagoli, zato jih ni mogoče prevesti v turščino.
      Pri izdelavi perfekta se ti glagoli uporabljajo v skladu s trenutnimi (Prenssens) posnetki (to pravilo je zmedlo vaš um, dali smo dodatno informativno naravo, morate samo vedeti)
      Zdaj pa dajmo prevoj teh glagolov v skladu s sedanjim časom.

      ÅŸAHIS na tisto COMM SEA
      ben / ich imajo bin
      sen / du si bist
      o / er / sie / es klobuk je
      mi / wir imajo sta
      vi / ihr habt seidema
      oni / sie imajo sta
      vi / Sie imajo sta

      V zgornji tabeli so podani osebni posnetki pomožnih glagolov haben in sein, ki se uporabljajo v Perfektu.
      Pomožni glagol bo določen glede na bistvo cümlen, na primer "bin" ali "habe" se bo uporabljal kot kumulativni pomožni glagol, katerega predmet je prva edina oseba, "ich".
      Tema bo druga množinska oseba, tj. "Habt" ali "seid".

      V stavku s Perfektom je treba te pomožne glagole narisati glede na predmet, zgornjo tabelo je treba zapomniti, ker je konjugatno-pomožni glagol v stavkih, izdelanih s perfektom. to je zaskrbljen.
      Dejanski glagol (partizip perfekt) se ne spreminja glede na posameznika, enak je za vse posameznike (glej spodaj), v primeru perfekta pa v primeru Perfekt. Obstaja združljivost glagolov.

      Ker bomo v Perektifu za subjektom uporabili pomožni glagol in imamo dva pomožna glagola, »haben« in »sein«, ali bomo v tem primeru uporabili »haben« ali »sein«?
      Kateri bomo izbrali? Kaj bomo izbrali?
      Naš odgovor na ta vprašanja je naslednji: S pomočjo glavnega glagola določimo, kateri pomožni glagol uporabiti v Perfektu.
      uporabljati haben nekateri glagoli, sein kullanılır.hang pomagati z nekaterimi dejanski uporabi bomo, bomo vzpostavili osnovo stavka se bo odločil, ga je videti na dejansko.

      Na splošno je najbolj uporabljen pomožni glagol v Perektifu "imajo& Quot; Nekateri še posebej nepravilni glagoli so "se"Se uporablja.
      V naslednjem seznamu glagolov si lahko ogledate, kateri zaplemb glagola, glagola in glagola.
      Kot smo že povedali, Nemška slovnica ima strukturo, ki zahteva intenzivno pamet, tako haben glagol, s katerim je treba zapomniti glagol, da vidim, kaj je na voljo.
      Tukaj je majhna skupina; stanje ali vedenjske spremembe (npr, premaknite dol do dna, izhod, gremo desno proti levi, ali pa, da se premaknete v katero koli smer, kot na ravni površini) s pomenom, ki se uporablja glagol "SE".

      Če želite videti najbolj uporabljene nepravilne glagole skupaj s svojimi pomeni, da ugotovite, s katerimi, kliknite tukaj če pa niste seznanjeni s temo, najprej berete do konca.

    • III. OSNOVNO POLNILO (PARTY PERIPECT)
    • [/ List]

      Partizip Perfekt, Perfekt je posebna oblika glagola, ki se uporablja pri konstruiranju stavkov.
      Hkrati bomo uporabili stanje glagolov Partizp Perfekt in ustvarili čas Plusquamperfect, ki ga bomo videli v prihodnosti.
      Partizip Perfekt ni konjugacija glagola glede na osebo, je različica glagola, dobljena z dodajanjem nekaterih prilog glagolu, zato si je treba zapomniti stanja Partizip Perfekt glagolov, da bi v Perfektu naredili stavek (pretekli čas z -di).
      Kot smo videli v prejšnjih lekcijah, smo v koren glagola prinesli nekaj končnic, da smo naredili stavek v Präsensu, torej v sedanjiku ali v Präteritumu, Perfekt pa ni takšen v času. Spreminjanje prilog glede na posameznika se ne prinese.
      Partizip Perfekt, na koncu, ki se nahaja v stavku in stranke, ki jih değişmez.perfekt času stavku pomožni glagol spreminjajo nič v primerjavi z pri nastavitvi stranko, glavni glagol (tu tudi ime za Partizip Perfektlerini) sprememba po osebi, predmet ene države .ie kazni za vse posameznike, bistveno vplivajo na dejansko.

      V bistvu Perfekt Partizip glagol oblikovali dodal nekaj priključki, ampak zato, ker so posebne nepravilni glagoli v teh prilog v skladu kaj bo dodal, da se prepričajo, so sicer Perfekt Partizip primerov povzročila dejanja, zaradi pomanjkanja določenega pravila morajo posamezno vedo.
      Toda preprosto pravilo za redne glagole je mogoče dati in je mogoče s tem pravilom oblikovati oblike rednih glagolov Partizip Perfekt.

      Partizip Perfekt pravilnih glagolov dobimo na podlagi naslednjega pravila:

      ge nakit + koren glagolov + nakit t

      Primeri:

      "lieben"Korenine glagola"liebe"Da bi pridobili status glagola Partizip Perfekt, ge na koncu korena t Dodamo.
      Mislim: ge lieb t


      geliebter (Opomba: Če želite najti koren glagola, se odstrani infinitivna pripona, kjer je infinitivna pripona -en, tako da ostane beseda lieb.)

      Slišim root h㶠je To je dã¼. To je zato, ker glagol pridobi obliko glagola Partizip Perfekt ge Če je konec korena t Dodamo.
      Mislim: ge h t


      gehört

      zato, lieben Partizip Perfekt glagola geliebter d. Slišim Partizip perfekt glagola gehört roll.
      Na ta način lahko ustvarite Partizip Perfekt oblike pravilnih glagolov.

      Kot smo že povedali, je v nemški slovnici veliko izjem, nekaj je izjem.
      1. Nekateri pravilni glagoli se ne pojavijo pred njimi.
      2. Glagolom doda t-oznako, katere korenine se končajo s črkami d, t, m, n, in vnese črko e med t-oznako in korenom glagola.
      Zato je treba zapomniti tudi glagole, ki pripadajo tej skupini.
      Kar zadeva nepravilne glagole; Žal takšnega pravila ni mogoče podati za nepravilne glagole, zato si je treba vsak nepravilen glagol, vsaj tisti najpogosteje uporabljeni partizip Perfekt, zapomniti enega za drugim.
      Informacije o Partizip Perfekt nepravilnih glagolov bodo podane spodaj.

      Nadaljujemo z nekaj majhnimi primeri, da bi zbrali predmet in čas Perfekt za pisanje stavkov.

      Preprosti stavki, nastanjeni v preteklem času s perfekt:

      ich habe gehört: Slišal sem

      ich: Zadeva (1. posamezna oseba)
      habe: Pomožni glagol (konjugacija gabena po 1. ednini osebi)
      gehört: glavni glagol (Partizip Perfekt glagola hören)

      Tu smo uporabili pomožni glagol “haben”, ker se “glaben” uporablja z glagolom “hören ((Spominjanje)).

      sie haben gehört: Slišali so

      sie: Zadeva (3. pluralna oseba)
      glagol (konjugacija glagola haben po množini)
      gehört: Glavni glagol (Partizip Perfekti glagola glagola)

      er hat gehört: Slišal

      er: Zadeva (3. posamezna oseba)
      line: pomožni glagol (konjugacija glagola haben z 3.
      gehört: Glavni glagol (Partizip Perfekti glagola glagola)

      ich bin erkrankt: Zbolel sem (bolan)

      ich: Zadeva (1. posamezna oseba)
      bin: Pomožni glagol (sein glagol 1.
      erkrankt: Glavni glagol (Partizip Perfekti glagola erkranken)

      Tu uporabljamo glagol "sein", ker se en sein "uporablja z glagolom" zgodnji r (Spominjanje).

      sie ist erkrankt: Sick (bolan)

      sie: Zadeva (3. posamezna oseba)
      ist: Pomožni glagol (konjugacija glagola sein z 3.
      erkrankt: Glavni glagol (Partizip Perfekti glagola erkranken)

      Kot je razvidno iz zgornjih preprostih primerov, se Partizip Perfekt (dejanski glagol) ne spreminja glede na osebo, ostaja enak za vse posameznike.
      Pomožni glagol sledi predmetu, na primer, dovolj je spremeniti položaj subjekta s pomožnim glagolom, da naredimo stavek.

      er hat gehört: Slišal.
      hat er gehört? Slišal?

      du hast gehört: Slišali ste.
      hast du gehört? : Ste slišali to?

      primeri.

      zdaj smo se naučili glavnih elementov Perfekta; stavek reda, pomožni glagol in partizip perfekt.Zdaj pišemo nekaj primerov stavkov, saj ni nobene razlike med regularnimi in nepravilnimi glagoli v smislu fikcije, edina razlika je ustvarjanje Partizip Perfektlerdir.

      Dajmo torej pomen najpogosteje uporabljenih nepravilnih glagolov, Partizipovih perfektov in pomožnega glagola (sein / haben), ki ga uporabljamo enega za drugim.

      german-perfect1.png
      german-perfect2.png
      german-perfect3.png

      V prvem stolpcu (skrajno levo) zgornjih tabel je podana nedoločna oblika glagola, v drugem stolpcu pa je navedena glagolska oblika partizip Perfekt, to je del, ki bo uporabljen za stavek v Perfektu. Partizip Perfekt vsakega glagola si je treba zapomniti. V stolpcu je prikazan pomožni glagol, ki se uporablja s tem glagolom.
      V Perfectu se večinoma uporablja pomožni glagol "haben". Poskušali smo vključiti skoraj vse nepravilne glagole, uporabljene s "sein" zgoraj. Zato bo najverjetneje pravilno uporabiti haben z glagolom, ki ni vključen v zgornjo tabelo.

    • IV. VZORČNA MESTA
    • [/ List]


      Ich habe gespielt: Predvajanje.

      Ich habe in diesem Garten gespielt: Igral sem na tem vrtu.

      Muharrem in seine Frau haben in diesem Garten gespielt: Muharrem in njegova žena sta igrala na tem vrtu.

      Ich habe aufgeräumt: Zbiram.

      Ich habe mein Zimmer aufgeräumt: Zapakiral sem svojo sobo.

      Ich habe gestern mein Zimmer aufgeräumt: Včeraj sem spakiral sobo.

      Ich habe gestern Abend mein Zimmer aufgeräumt: Sinoči sem spakiral sobo.

      Hast du dein Zimmer aufgeräumt? : Si spakiral sobo?

      Fabrik gearbeitet: Delali smo v tej tovarni.

      Muharrem kapa sein Auto verkauft: Muharrem je prodal svoj avto.

      Klobuk Muharrem sein Auto verkauft? : Je Muharrem prodal svoj avto?

      Ich bin gestern zum Arzt gegangen: Včeraj sem šel k zdravniku.

      Bist du gestern zum? : Ste odšli k zdravniku včeraj?

      Ihr seid gestern in Kino gegangen? : Si bil včeraj šel v kino?

      Ich bin in die Türkei gefahren: Šel sem v Turčijo.

      Hemd gesehen? : Si videl mojo novo srajco?

      Tako smo zaključili temo Das Perfekt, v naslednji lekciji bomo obravnavali temo Plusquamperfekt (pretekli čas z mišjo), osnova našega novega predmeta temelji tudi na zgornji temi, zato je nujno, da se predmet Perfekt naučite, da se naučite predmet Plusquamperfekt.

      … Največji dar in dolžnost v tem času je reševanje vere in delo na način, ki krepi vero drugih. (Bediüzzaman)

    noč2
    udeleženec

    Ic habe gestern abend Suppe gekocht. Včeraj sem kuhal juho.

    Ich habe heute morgen mit meiner Freundin gefrühstückt. (Zjutraj sem zajtrkala s prijateljem.) ;D

    Meine Freundin klobuk v Lotto Geld gewonnen. (Moj prijatelj dobi denar od Lotto.)

    Ich habe letzte Woche meiner Mutter geholfen.
    Prejšnji teden sem pomagala mami.

    ICH habe hitro seid 1 Monat širši mit den Deutsch Übüng angefangen. (Spet sem začel delati v Almaci približno mesec dni.)

    Ali je res, da ni možnosti… ::) osramočen:)

    MuhayaяeM
    udeleženec

    2. kot da je v stavku nekaj čudnega ;)

    noč2
    udeleženec

    Mislim, da sem ga popravil. ;D
    G. Muharrem, v težavah sem zaradi svoje neprevidnosti, zdaj me je sram :)

    MuhayaяeM
    udeleženec

    Nisem videl ničesar, kar bi se izboljšalo, se mi zdi narobe ali???

    noč2
    udeleženec

    Nisem videl ničesar, kar bi se izboljšalo, se mi zdi narobe ali???

    sram :) ??? ::)

    MuhayaяeM
    udeleženec

    Ok, tudi prevod se je spremenil, zdaj je ok :)

    noč2
    udeleženec

    Ok, tudi prevod se je spremenil, zdaj je ok :)

    halayy:) ples:) ploskaj:) japi:) halayy:)

    yanliz008
    udeleženec

    Hvala za stavke

    wappo
    udeleženec

    Vau, naj vas Bog blagoslovi... Ko se tako zataknemo, pridemo sem in preverimo... Najlepša hvala... ;)

    dielosch
    udeleženec

    Kako jih delamo negativno?

    OZGE94
    udeleženec

    Ali lahko kdo prosim razloži dovršno obliko glagola “teilnehmen”????

    daphnexnumx
    udeleženec

    Pozdravljeni, pravkar sem odkril to spletno mesto, vendar je zelo dobro razloženo, hvala lepa. V Nemčiji sem že dva meseca in se poskušam naučiti nemško. Zelo težko mi je. Ne vem, kaj naj storim. Še vedno ne znam sestavljati stavkov in govoriti pravilno, prosim, pomagajte mi. hvala

    Ashley
    udeleženec

    Ali lahko kdo prosim razloži dovršno obliko glagola “teilnehmen”????

    se je udeležilo

    ssseda
    udeleženec

    ples :)

    zvezda22
    udeleženec

    Pozdravljeni, rabim nujne perfektne stavke. Hvala

Prikaz 15 odgovorov - od 1 do 15 (skupaj 23)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.