Lekcija 13: Področja uporabe

> Forum > Osnovni nemški pouk iz nič > Lekcija 13: Področja uporabe

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    Lara
    obiskovalec

    Na splošno se vsa generična imena uporabljajo skupaj s članki v nemščini, lastna imena pa nimajo članka.
    V nekaterih primerih pa lahko vidite, da se splošna imena uporabljajo brez članka ali da se lastna imena uporabljajo skupaj s členi.
    V tem poglavju bomo podali informacije o nekaj izjemah.

    V nemščini na splošno člankov s splošnimi imeni ni dovoljeno uporabljati v naslednjih primerih:

    - da stavke kadar koli naslovite, naslovite stavke, časopise ali oglase,
    v naslovih časopisov ali novic, v člankih podobnih člankih, pregovornih in idiomatskih člankih
    Na splošno izdelka ni dovoljeno uporabljati.

    V naslednjih primerih se z izdelki uporabljajo lastna imena:

    -Nekatera imena držav (die Türkei: Turčija, die Vereinigte Staaten: ZDA, die Niederlande Nizozemska, die Schweiz: Švica)
    imena se vedno uporabljajo s članki.
    Čeprav je to posebno ime, imena ulic, gora, jezero, morje, reka itd.
    imena se lahko uporabljajo tudi s članki.

    Ja, greh se pogrezne v srce, zatemni in se strdi, dokler se ne izkaže vera. V vsakem grehu je pot do neverja. Če tega greha ne odstrani hitro odpuščanje, lahko ugrizne srce kot majhna duhovna kača in ne volk. (Leme)
    hudič21
    udeleženec

    Glede na to, kar vidim zdaj
    Vpisal sem članke in nisem naletel na težave
    Upam, da ne bom naletel na to in bom takoj razumel.
    Rekel je, da je težko, ko nekomu povem te podatke (ko rečem, da vem)
    Mislim, da nekdo malo preveč pretirava s čim :)
    Vseeno sem prepričan, da se bom soočal s težavami
    in preidem k 14. lekciji :)
    Ko končam članke, začnem s postavitvijo stavka, nato se iz spletnega slovarja naučim besed z govornimi vzorci, nato jih okrepim in natisnem, ko grem v tujino.
    vzemite kasneje, naučili smo se nemščine :) Poglejmo, da me čaka še dolga pot

    Danke Schön Lara

    yazyagmuruxnumx
    udeleženec

    Pravzaprav, če pogledate del ugur arikel, solianci, ki so resnično zmedeni, pravijo, da je to zelo pravilno.

    hudič21
    udeleženec

    Ja, prav imaš, Lara je veliko prispevala

    danke schön

    serhantuna
    udeleženec

    die Turkei oder der Turkei? Ich glaube dass Sie nicht richtig sagen

    nalanw
    udeleženec

    Die Türkei je pravilen, če je stavek, ki ga boste uporabili, dativ, potem potrebuje členek ...

    aus der Türkei za v Turčiji

    pinefresh
    udeleženec

    Prej je bilo napisano, da so imena držav nevtralna, vendar nobeden od primerov ni uporabil das Mi lahko pojasnite? ???

    yazyagmuruxnumx
    udeleženec

    pinefresh, ko smo se že od samega začetka začeli učiti nemščino, smo slovesni, da je v nemščini nekaj izjem, in to je izjemna situacija v državah, ki smo jih navedli v tem članku.

    mUra
    udeleženec

    Najlepša hvala za informacije

    anonimni
    obiskovalec

    Zdaj me je začelo potiskati, a brez bega :)

    begummarra
    udeleženec

    Pozdravljeni. Trenutno sem na Goethe Institutu v Göttingenu. Nenehno se učimo besed, členkov itd. Ker se ne morem povezati s turškimi besedami, jih večina ostane v zraku:(Kaj lahko storim????? ???????? Moram se naučiti besed.

    Derwisch
    udeleženec

    Pozdravljeni. Trenutno sem na Goethe Institutu v Göttingenu. Nenehno se učimo besed, členkov itd. Ker se ne morem povezati s turškimi besedami, jih večina ostane v zraku:(Kaj lahko storim????? ???????? Moram se naučiti besed.

    hi,

    Mislim, da samo učenje besed ni dovolj. Na primer, čeprav smo se naučili besede "nachdem, schule, ich, vater, zusammen, gehen, danach, essen, gehen", ne moremo narediti močnega stavka ali govoriti tujega jezika, ne da bi opravili številne druge potrebne prakse.
    Kot ste rekli, veliko pridobljenih informacij ostane v zraku. Toda razlog za to je predvsem nepovezovanje nemških besed med seboj. Na primer, tudi učenje besede Post z njenim člankom ne pomaga veliko; »na pošto, s pošte, na pošti, na pošti, na pošti« itd. Kako lahko govoriš te stvari, če se jih ne naučiš...
    Še enkrat pravim …
    Ne znam dobro govoriti nemško. Toda na to temo imam skromna mnenja in raziskave.
    Lahko si izmenjamo ideje.
    Encore…

    LG
    Derwsich

    tvoje veselje
    udeleženec

    Bi nam lahko povedal o uporabi pluskvamperfekta, če je to mogoče?

    teşekkürler

    Derwisch
    udeleženec

    Bi nam lahko povedal o uporabi pluskvamperfekta, če je to mogoče?
    teşekkürler

    To težavo lahko rešite tako, da uporabite iskalno vrstico ... Vendar še vedno dodajam povezave tukaj za vas ...

    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=1219.0
    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=1681.msg8842#msg8842

    LG

    sedayld
    udeleženec

    Zagotovo mi je težko, ampak... fcbarcelona20 Kot je dejala v njej, ni mogoče pobegniti :D
    prijateljem, ki nam skušajo pomagati zelokkkkkk Hvala vam
    z ljubeznijo

    serhatkosovali
    udeleženec

    ne bo me spravilo v glavo. Kaj naj storim? Prijatelji, prosim, pomagajte mi.

Prikaz 15 odgovorov - od 1 do 15 (skupaj 39)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.