Živita ločeno prosim za pomoč..

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    Baris123
    udeleženec

    Zdravo. V Nemčijo sem prišel julija 2021 z vizumom za združitev družine. Septembra sem dobil izkaznico za bivanje. Dali so 3-letno sejo. Z ženo imam hud konflikt in odšla je iz lastne hiše. Tudi jaz sem šla danes domov. Od seje je minilo 10-11 mesecev. V jezikovno šolo še nisem hodila, imam pa vollzeit za 10 mesecev in pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas. Prosim, povejte mi, kako neprijetno je, da ostanemo na ločenih mestih. Hvala vam

    yenicerixnumx
    udeleženec

    Zdravo. V Nemčijo sem prišel julija 2021 z vizumom za združitev družine. Septembra sem dobil izkaznico za bivanje. Dali so 3-letno sejo. Z ženo imam hud konflikt in odšla je iz lastne hiše. Tudi jaz sem šla danes domov. Od seje je minilo 10-11 mesecev. V jezikovno šolo še nisem hodila, imam pa vollzeit za 10 mesecev in pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas. Prosim, povejte mi, kako neprijetno je, da ostanemo na ločenih mestih. Hvala vam

    Običajno moraš ostati poročen 2 leti. Če pa imaš službo za nedoločen čas, se mi zdi, da se stvari spremenijo. Upam, da bo odgovoril prijatelj, ki ve. Obstaja pa možnost, da ga bodo poslali nazaj s tem, kar je povedala njegova žena. Torej, če se bo pritoževal nad vami samo zato, da bi vas razjezil, se bojim, da vas bodo poslali nazaj. Z ženo pa se dogovori in molči 2 leti.

    Baris123
    udeleženec

    Samo pravi, da se drži proč od mene. Vendar sem naredil, kar je rekel, in to se je zelo spremenilo. Mislim, da se ne bo pritoževal. Vendar so se mi začele pojavljati stresne rane, ker bi bila moja seja izgubljena.

    yenicerixnumx
    udeleženec

    Povej mi, našel sem zakonski članek.

    Dovoljenje za prebivanje zakonca (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Dovoljenje za prebivanje na podlagi zakonske zveze preneha z razvezo zakonske zveze. (V primeru ločenega prebivališča ali ločitve)
    • Samostojno bivanje je možno po najmanj 3 letih zakonske zveze. To obdobje se šteje od začetka veljavnosti dovoljenja za prebivanje.

    Dovoljenje za prebivanje zakonca se izda v naslednjih posebnih primerih (prehodno obdobje):
    • Delo pri istem delodajalcu 1 leto in možnost podaljšanja pogodbe o zaposlitvi (minimalno 451 € zavarovano delo).
    • Nujni primeri (dokumentirano nasilje v družini itd.),
    • imeti otroka nemškega državljanstva,
    • Smrt zakonca.

    v tvojem primeru imaš 10 mesečno delovno dobo. še malo pojebi zobe. Po 1 letu boste imeli pravico do samostojnega prebivanja.

    Grof Monte Cristo
    udeleženec

    Vsi imamo iste težave, oni so razčlovečeni, uradno živijo v Nemčiji

    Baris123
    udeleženec

    Povej mi, našel sem zakonski članek.

    Dovoljenje za prebivanje zakonca (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Dovoljenje za prebivanje na podlagi zakonske zveze preneha z razvezo zakonske zveze. (V primeru ločenega prebivališča ali ločitve)
    • Samostojno bivanje je možno po najmanj 3 letih zakonske zveze. To obdobje se šteje od začetka veljavnosti dovoljenja za prebivanje.

    Dovoljenje za prebivanje zakonca se izda v naslednjih posebnih primerih (prehodno obdobje):
    • Delo pri istem delodajalcu 1 leto in možnost podaljšanja pogodbe o zaposlitvi (minimalno 451 € zavarovano delo).
    • Nujni primeri (dokumentirano nasilje v družini itd.),
    • imeti otroka nemškega državljanstva,
    • Smrt zakonca.

    v tvojem primeru imaš 10 mesečno delovno dobo. še malo pojebi zobe. Po 1 letu boste imeli pravico do samostojnega prebivanja.

    Torej, ni važno, če sem na drugem naslovu, misliš če delam še 2 meseca, ali lahko dobim samostojno dovoljenje za bivanje?

    financiranje leowo
    udeleženec

    Zdravo. V Nemčijo sem prišel julija 2021 z vizumom za združitev družine. Septembra sem dobil izkaznico za bivanje. Dali so 3-letno sejo. Z ženo imam hud konflikt in odšla je iz lastne hiše. Tudi jaz sem šla danes domov. Od seje je minilo 10-11 mesecev. V jezikovno šolo še nisem hodila, imam pa vollzeit za 10 mesecev in pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas. Prosim, povejte mi, kako neprijetno je, da ostanemo na ločenih mestih. Hvala vam

    Če želite od zakonca pridobiti neodvisno dovoljenje za prebivanje, morate živeti skupaj v isti hiši 2 leti, če je vaš zakonec nemški državljan, in 3 leta, če je turški državljan. Če ste se preselili v ločeni hiši pred iztekom tega obdobja, boste na žalost izgubili pravico do prebivanja tukaj. Zaposlitev voll Zeit za nedoločen čas vam lahko zagotovi samostojno bivanje po 2 letih bivanja v isti hiši, če je vaš zakonec nemški državljan, in 3 leta, če je turški državljan.

    brezsrčni
    udeleženec

    Halo, zgleda, da je vse proti tebi, tvoja edina skrb ni pomoč države. Ne nadaljujte s svojim delom. Ločitev že traja skupaj 2 jena. Če ostaneš ločena 1 leto, če je rok 1 leto, boš tukaj še 2 leti. Dovolj je, da ne ostaneš brezdomec.

Prikaz 7 odgovorov - od 1 do 7 (skupaj 7)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.