voziti avto iz Nemčije v Turčijo?

> Forum > Cafe almancax > voziti avto iz Nemčije v Turčijo?

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    tugce_doerj je
    udeleženec

    Pozdravljeni,

    Želim peljati avto v Turčijo in ga tam pustiti, da ga bo lahko vozil moj brat. Kakšni poti naj sledim? Ali je kaj takega možno? Vesel bi bil, če bi mi prijatelji z znanjem lahko pomagali.

    akvarel
    udeleženec

    Pozdravljeni,

    Želim peljati avto v Turčijo in ga tam pustiti, da ga bo lahko vozil moj brat. Kakšni poti naj sledim? Ali je kaj takega možno? Vesel bi bil, če bi mi prijatelji z znanjem lahko pomagali.

    Ko sem med tem vprašanjem videl njegovo tolažbo, bi si želel, da bi bil vreden takšnih src, kot si ti.
    Odpeljati avto v Turčijo in ga tam pustiti je nekaj, kar vas lahko stane veliko denarja.

    Recimo, da boste vzeli model leta 2015 (ker ne sme biti starejši od 3 let), cena avtomobila pred tremi leti je 3 tisoč evrov.
    Stroški tega avtomobila v letu 2018; 30.000 x 68% ?? => 20400 evrov.
    Vzorec pošiljanja in zavarovanja? Zavrne 500 evrov.
    Znesek za obdavčitev; 20900 evrov.
    Skupaj vsi davki; 20900 x 88,80% ?? => približno 19.000 evrov. (88,80% prostornine motorja med 1600 in 2000CC)

    Če bi temu avtomobilu dali 15 tisoč evrov in ga kupili, bi vas to skupaj stalo 34.000 evrov.
    Je vredno?

    Seveda se ne splača .. nima smisla. Pravi, da se odpovem srcu in se naslonim od miru.

    tugce_doerj je
    udeleženec

    :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: No, sem slišala, da so avto vzeli samo enkrat, zato sem vprašala. Sicer pa tudi vem, da te bo normalno stalo. :D Tam lahko kupim avto za isti denar, s to logiko :)

    akvarel
    udeleženec

    :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: No, sem slišala, da so avto vzeli samo enkrat, zato sem vprašala. Sicer pa tudi vem, da te bo normalno stalo. :D Tam lahko kupim avto za isti denar, s to logiko :)

    No, nisem presenečen, da živiš tako srečno življenje s to logiko. Bil sem ljubosumen.

Prikaz 3 odgovorov - od 1 do 3 (skupaj 3)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.