Zam odgovor na najcenejši potni list na svetu ..

> Forum > Splošni oddelek o Nemčiji in drugih evropskih državah > Zam odgovor na najcenejši potni list na svetu ..

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    fuk_xnumx
    udeleženec

    Povišanje pristojbin za potne liste z novim letom je državljane šokiralo. Potni listi, veljavni 2012-162 let, ki so bili leta 4 10 evrov, so se s povečanjem za 49 evrov zvišali na 211 evrov in s tem utrdili svoj položaj najdražjega na svetu. Državljani, ki so se odzvali na zvišanje pristojbin, so zahtevali, da se povišanje takoj umakne.

    Državljani, ki so v novem letu v EVROPI odšli v generalni konzulat po potne liste, so doživeli "dvig šoka". Novi 10-letni potni list se je povečal za 49 evrov. Novi potni list, veljaven 2012-162 let, ki je bil leta 4 10 evrov, se je povečal na 211 evrov. Nemški državljani plačujejo 10 evrov za 59-letni potni list, 25 evrov za Špance, 42.50 evra za Italijane in 84 evrov za Grke, ki se spopadajo z gospodarsko krizo. Nemčija tudi zaračunava le 26 evra za 10-letni potni list svojih državljanov, mlajših od 37.50 let. Naši državljani, ki so se ostro odzvali na pretiran pohod, so vprašali: "Ali je tako drago biti turški državljan?" Tu so odzivi na pohod:

    KAKO bodo NEZAPOSLENI PLAČALI
    Hakan Büyükkaya (Düren): »Prišel sem po nov potni list. Bil sem šokiran, ko sem slišal, da se je pristojbina povečala s 162 evrov na 211 evrov. Prihodnje leto bomo ženski potni list izdali. Obstajata tudi dva otroka. Kako bodo brezposelni in upokojenci plačali ta denar?

    UČENO NA ZADEVI
    Ramazan Kalay (Burscheid): »Na blagajni sem slišal, da se je novi potni list povečal na 211 evrov. Oblasti želim sporočiti, da s povečanjem ni zadovoljen nihče. Ne vem, ali si lahko vsak privošči plačilo te cene. "

    URADNI rop
    Özgür Çetinkaya (Köln): »Imam tri otroke. Moja žena ga je lani kupila po stari ceni. Včeraj sem na novicah opazoval dvig cen pristojbin za potne liste. To je čist rop. Pristojbina za vojaško službo je že visoka, zdaj se je potni list povečal. Ali oblasti menijo, da imajo ljudje, ki živijo v tujini, veliko denarja? "

    NI STARE NEMČIJE
    Ali Yamak iz Olpe, Haydar Taşkıran iz Refrath in Kemal Yılmaz iz Olpe so prav tako izjavili, da je povišanje pristojbin za potne liste na konzulatih nesprejemljivo. Yılmaz in Yamak sta povedala, da imata vsaka po tri družine: »Za vsako družino bomo plačali približno 150 evrov več. Gospodarska kriza je prizadela vse. Nemčija ni več stara Nemčija. Kako bodo revščino in družine z veliko otroki plačevali to pristojbino?

    Sram naj me bo Hüseyin Koç (Bochum): »Kakšna je utemeljitev tega pohoda? Ne vem od kod je prišlo? Povečanje je bilo do 30 odstotkov. Obsojam in obsojam. "

    TOLIKO Fikret Afat (Dortmund): »Ne toliko. Kot brezposelna državljanka imam petčlansko družino. Tudi moji trije otroci študirajo. Kako se rešimo tega pohoda? V gospodarski krizi v Evropi je to preveč. "

    TOPLO LETNO DARILO Fahrettin Ertürk (Dortmund): »Povišanje je bilo skoraj 50 evrov. To je kot grenko novoletno darilo. Obsojam ta pohod in zahtevam, da oblasti ponovno razmislijo o razmerah. Ali naša država poskuša zapreti proračunski primanjkljaj zaradi nas evropskih Turkov? "

    NIČ KAJ POVEZATI
    Volkan Afat (Dortmund): »Nič več ni za povedati. Mučijo. Obsojam to povišanje. Gospodarska kriza v Evropi nam je že zavila hrbet. Prosimo, da uradniki naše države spoznajo, da je povečanje blizu 50 evrov nepravično. Sem študent, kako lahko plačam toliko denarja? "

    NE BOM DOBIL TURSKEGA POTNIKA
    Mehmet Koç (46) Barber: »Povečanje potnih listov je nesmiselno. To je miselnost gledanja na državljane, ki živijo v tujini, kot goske, ki jih je treba pokupati, kot pri plačanem vojaškem roku. Ker imam jaz, žena in otroci belgijsko državljanstvo, bomo kupili 150-letni belgijski potni list za 10 auro in odšli v Turčijo. Turških potnih listov ne bomo več dobili. "

    NAŠA DRŽAVA JE NEPRAVIČNA
    Mehmet Topkaya (58) Upokojenec: »Vsak dan se povečujejo konzularne storitve. Ta cena ni podobna nobeni na svetu. Ali obstaja tak potni list? Ali obstaja takšno državljanstvo? Rečeno je, da imam državljane v Evropi. Mislim, da država do Turkov v Evropi ravna krivično, tako kot do vojske. "

    RESNO ALI SE ŠALI
    Mithad Serhadlıoğlu (62) Farmacevt: "Večina Turkov, s katerimi sem govoril, je rekla:" Je to resno ali je to šala? " je rekel. To povišanje pozdravljam z nasmehom, naj bo koristno! "

    VRNENO
    Zübeyde in njen nogometni sin Demircan Dikmen sta dejala: »Z novim letom so se televizijski in radijski davki povečali. Medtem ko so se najemnina, elektrika in življenjski pogoji iz dneva v dan povečevali, smo bili zaradi dodatka potnih listov v težkem položaju. Pohode je treba čim prej umakniti. "

    NEMAMO POMENITI Yusufa in njegovega sina Alaaddina Kaplana: očeta in sina, ki ne moreta razumeti povečanja pristojbin za potne liste, "Ljudje se tukaj že težko razumejo. Življenjski pogoji so vsak dan dražji. Kako velike družine plačujejo to pristojbino?

    VARČEVANJE 49 EUR Mehmet Şahin: Mehmet Şahin, ki je decembra 2012 za vložitev vloge v generalnem konzulatu plačal 162 evrov za nov potni list, je izrazil srečo z besedami: "Vesel sem, da sem ukrepal vnaprej in prihranil 49 evrov".

    TAKO NIMAM
    Gönül Turgut: Gönül Turgut, ki je prišla v generalni konzulat po nov potni list, je izjavila, da živi od socialne pomoči, in rekla: "Oh, nisem vedela. kaj bom zdaj naredil? S seboj nimam 211 evrov, «je prosila sorodnika, naj denar prinese po telefonu.

    NISMO KOZ, KI JIH SMO POTEKATI
    Hayati Aktürk (ribič): »Še vedno nas vidijo kot goske, ki jih moramo pokupati. Pristojbine so bile tudi pretirano visoke, ko so bili ti desetletni potni listi pravkar izpuščeni, kar se je nekoliko zmanjšalo zaradi odziva naših državljanov in podpore medijev. Zdaj ne morem razumeti, zakaj se spet dviguje. "

    TAKO NISMO PRIČAKOVALI
    Orhan Yanık, ki je bil s čakalno vrsto za potne liste pred konzulatom v Münchnu s sinom Gökhanom in njegovo ženo Fatmo, je dejal: »V začetku leta smo pričakovali zvišanje pristojbin za potne liste. Vendar tega nismo pričakovali veliko. Zdaj bodo tri osebe plačale 150 evrov več. Obstajajo tudi stranski stroški, kot je dvakratni obisk in fotografiranje, kar je malo usmiljenje, "je dejal.

    KAKO, NEMOGOČE
    Zafer Aksüt, ki je čakal na svojo vrsto v dolgi vrsti pred konzulatom, je rekel: "Kako je mogoče, to je nemogoče. Ravno včeraj sem pogledal na spletu, na njem je pisalo 162 evrov. Zakaj tega ne objavijo vnaprej? Naj vsaj spremenijo oznako cene na internetu, naj ljudje pridejo z zalogami. Bilo je že drago, zdaj je super ", in Mahmut Türkoğlu, ki je prišel v konzulat zaradi druge transakcije, je dejal:" Če se je potni list povečal, so se povečali tudi drugi. Kakšno presenečenje nas čaka, bomo videli, ko gremo gor. "

    PLAČANO IZ RAZPOREDA 2012
    İlknur Savam, mati treh otrok, ki je lani od frankfurtskega konzulata prejela potni list in plačala 2012 evrov za 10-letni potni list iz tarife 162, je ugotovila, da je treba za 10-letni potni list v novoletnih vlogah plačati 211 evrov . "Obstaja veliko Turkov, ki tega ne zmorejo," je dejal Savam. Njena sestra Semra Savam je opozorila tudi na dejstvo, da je morala družina s tremi otroki za pet potnih listov plačati 55 evrov in dejala: »Ker se je lani prijavila moja sestra, ji je uspelo 162 evrov. V prihodnjih dneh pa se bo znova prijavil za svoje otroke. Imamo veliko državljanov, ki tega ne morejo plačati, "je dejal.

    ALI JE KRIZNI ČAS?
    Famil Aras, ki je s sinom prišel po nov potni list, je dejal: »Prišli smo prejšnji teden, ker bo pred novim letom povišanje. Veljajo stare tarife. Toda zaradi manjkajočega dokumenta moje in sinove transakcije ni bilo mogoče izvesti. Preselili v novo leto. Policisti so rekli, da bo prišlo do povišanja, ni pa znano, koliko. zdaj sem izvedel tukaj. Gospin potni list smo mi iz stare pristojbine, ki je iz nove pristojbine. 50 evrov povišanja na potni list. Ali je v času krize takšno povečanje? "

    KJE JE TAJ DENAR Porabljen
    Mustafa Akyol, Seyfettin Bozkurt in İlhan Gümüş, ki so čakali v vrsti, so se odzvali tako na pohod kot na dolgo čakanje pozimi. Mustafa Akyol je dejal: "Vojaška služba se je povečala, potni list se je povečal, kaj se bo zgodilo s to repno preizkušnjo? V ta konzulat prihajam že leta, vrstni red je še vedno isti. Daj no, malo smo mladi, v čakalni vrsti so stare glave, «je dejal.

    KONZULAT: PREVEČ JE BILO
    Uradniki švicarskega konzulata v Zürichu tako kot državljani menijo, da so stopnje dviga visoke. Uradnik konzulata je izjavil, da so od včeraj podaljšali potni list za 40 in uporabili nove pristojbine: »Ljudje očitno niso zadovoljni, vendar do zdaj nismo prejeli nobenih glasnih pritožb. Vsekakor pa se bodo pritožbe začele, «je dejal.

    ŠOKIRANI SMO
    Volkan in Sibel Erçin: »Uradno smo šokirani zaradi povišanj potnih listov, napovedanih v novem letu. Švica je bogata država, mi pa Turki denarja ne zberemo z dreves. Štiričlanska družina bi za podaljšanje potnega lista plačala več kot tisoč frankov. Nemogoče je razumeti, za kakšno logiko gre. "

    TEŽKO SMO PLAČATI NAJEM
    Selma Özcan: »Naše plače ostajajo tam, kjer so. Gospodarska kriza je že prizadela vse. Poleg tega bo povečanje konzularnih postopkov naše državljane še dodatno spravilo v težave. Komaj plačujemo najemnino. Nihče ni zadovoljen s povečanjem potnega lista. "

    RAZMISLITE O NAS
    Mehmet Özkan: »Za prihod iz Arhusa v København sem porabil 1500 kron. To je zato, ker ne delam. Zaposleni izgubijo službo, ko vzamejo dopust. Če velika družina prihaja iz Arhusa, morajo porabiti 5-6 tisoč kron. Mislim, da so bile pristojbine že visoke, zdaj so še višje. Zakaj moramo vedno razmišljati o svoji državi? Naj naša država razmišlja o nas in odpre konzulat v Arhusu. "

    NE ZMAGAMO, KAKO MISLITE
    Erol Tınas: »Težko razumem razlog za ta visok pohod. Čeprav bodo naši konzulati v tujini zagotavljali boljše storitve, smo prisiljeni plačati višje pristojbine. Gospodarski položaj ljudi ni tako dober, kot si misli naša država. "

    NE TAKO V NIKOLI DRŽAVI
    Yusuf Can Çayır in Yusuf Çayır: »Nobena druga država v Evropi nima tako visoke pristojbine za potni list. Ne razumemo uporabe zvišanja cen nad stopnjo inflacije. Kot je znano, so gospodarske stiske v Evropi na izjemni ravni. Brezposelnost škodi našim državljanom. Mnogi naši državljani poskušajo živeti le od socialnih dodatkov. Pohode je treba premisliti. "

    PODPISALI SMO ZAPIS
    Hakan Karakaş: »Bil sem presenečen nad povečanjem potnega lista. Petčlanska družina mora za novi potni list plačati 5 evrov. Turčija je dosegla rekordno povečanje pristojbin. Brezposelni in prejemniki socialnih dodatkov teh plač ne morejo izplačati. Ta povečanja povzročijo prenehanje državljanstva. Turške nevladne organizacije ne bi smele ostati ravnodušne do tega vprašanja. "

                                                                                                                              Citirano iz evropske svobode.

    reyyan za
    udeleženec

    Za to je treba strogo poskrbeti. Če stopite v turške konzulate v Nemčiji, si želijo denarja. S podobnimi težavami sem se soočal. uradno so me prevarali glede fotografije za potni list. :) Biometrična fotografija, ki sem jo naredil zunaj (to je bila standardna fotografija), jim ni bila všeč in so jo posneli s fotografije v sebi. Hkrati pa tamkajšnjemu policistu niso bile všeč 3 različne fotografije, ki jih je posnel v konzulatu pri starem upokojenem stricu in jih dal vedno znova posneti. Ko sem to slišal, sem vzel strica s seboj in šel na direkcijo ter se pritožil, a porabljenega denarja niso vrnili. Še en zelo smešen uslužbenec je rekel, da zame ni potrebe po fotografiji. odkrito povedano, prišlo je do moje neumnosti. ker sem ravno podaljšal potni list  ;D . ampak to so zelo grde stvari. Nikoli več ne bom šel v glavni konzulat.
    Obzorje, potni list moram obnoviti konec tega leta. poteče. Maja bom odšel v Turčijo. Sprašujem se, če bi to naredil v Ankari, bi to stalo manj .. Poleg tega tam, kjer živim, ni konzulata. tako daleč. Tako mi vozovnica poteče novembra 2013. Ali je v redu, če to počnem na počitnicah v Turčiji, ne v Nemčiji?

    reyyan za
    udeleženec

    toda honorar, ki so ga želeli za elektronsko dovoljenje za prebivanje urada za tujce, se mi je zdel drag. Jutri imam sestanek. Pristojbina je bila 135 evrov.  :-

    EL-TURCO
    udeleženec

    Seveda ga lahko podaljšate v Turčiji, vendar je v Turčiji dražji! Google

Prikaz 3 odgovorov - od 1 do 3 (skupaj 3)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.