Wide Time v nemščini

> Forum > Cafe almancax > Wide Time v nemščini

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    Barli
    udeleženec

    Prijatelji, sem nov član foruma, ko sem malo pogledal, sem opazil, da nekaj manjka o časih, ki sem jih želel dodati, vendar je bila tema zaklenjena... Kot čas Genis v nemščini...

    Lahko rečem, da se v nemščini preprosti sedanjik ne naredi s sedanjikom, je popolnoma narobe ... npr.!

    Nemški sedanjik je narejen s pomožnim glagolom "sollen" ...

    Ich soll oft ins ins Kino gehen (pogosto grem v kino) ali (moram v kino)

    ampak tako se v nemščini izraža velik čas.

    Če delo tako pravi, to pomeni, da bo napačno kot sedanjik,

    Kot v primeru ich gehe oft ins Kino (pogosto hodim v kino)

    Koristno bi bilo, če bi vedeli to ... Mimogrede, opravičujem se, če sem temo odprl na napačnem mestu.
    Spoštovanje….

    Barli
    udeleženec

    Mimogrede, opravičujem se za nekaj besed, hotel sem dati še en primer, da boste lahko popolnoma razumeli temo ...

    ich soll heute Abend vorbeikommen. Jasno je, da je sedanjik, kot v primeru (zvečer bom prišel k tebi) ...

    Gin tonik
    udeleženec

    Mogoče mešaš. Glagol sollen se uporablja kot -meli / -mali ali imperativ. Morda obstajajo tudi kraji, kjer pomeni aorist, toda kako res je reči, da neposredno odkrito pomeni sedanjik? Tudi v turščini se glagol sollen uporablja pri prenašanju stvari, ki jih je slišal od nekoga drugega, kar je v preteklem času izraženo z -miş.

    Barli
    udeleženec

    Seveda imate prav, vendar glagol sollen ni omejen le na to.

    Kot veste, je v angleščini The Simple Present Tense sedanjik Ko Nemec, ki dobro govori angleško, prevede ta čas v nemščino, ga prevede z glagolom sollen v 90 % časa in uporabi sedanjik v približno 10 %. Če imate nemškega prijatelja, ki dobro govori angleško, vam bo povedal točno to, kar sem rekel... Lep pozdrav.

Prikaz 3 odgovorov - od 1 do 3 (skupaj 3)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.