Naj oblikujem imperativne stavke iz imperativnih načinov.

> Forum > Nemške igre na forumu in nemška praksa > Naj oblikujem imperativne stavke iz imperativnih načinov.

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    Hasan42
    obiskovalec

    Pozdravljeni prijatelji,
    Takšno vprašanje sem želel odpreti, ker se v vsakdanjem življenju, med prijatelji in zlasti na delovnih mestih, srečujemo s stavki, narejenimi z nujnimi razpoloženji. Upam, da bo to koristno. Najprej na kratko povzamemo zadevo:

     
    Der Imperativ (imperativni način): Uporablja se za usmerjanje prošnje, klica ali ukaza na eno ali več oseb.
    Kako iz glagola narediš "naročiti"?
    Slonov sedanjik “du …” Obrazec je napisan, nato zadnji "st" Preostali del je imperativ Primer: kommen (to come) -du commst(prihajate) -
    komm(pridi). kot ...
    Če pa se glagolsko deblo konča s črkami -m, -n, -t, -d; koren -e Primer: Atmen (dihanje) = Atme! (Dihaj!), Atmet! (Dihaš!), Atmen Sie! (Dihaš!) itd.

    Obstajajo tri vrste nujnih načinov.
    1.Imperativ ednine (du ... /Oblika): ena oseba To je klic za (vzameš, daš, pridi, pojdi, odpri, zapri ... itd.)
                                     Gehen: iti. Geh! (Pojdi !)
    2.Imperativ množine (Ihr ... /Oblika): Skupina dveh ali več ljudi Klici, naslovljeni na koren glagola. -t (Vzameš, daš, prideš, greš, odpreš, zapreš ... itd.)
                                     Gehen: iti. Geht ! (Pojdi !)
    3.Imperativ Formell/Höflichkeitsform(Sie … /Form): Odgovorite na klic, naslovljen na eno osebo, vljudno in vljudno, ne da bi bili ukaz. ali uradnik na način, da izrazite-vas- do korena glagola.  -naj Sie (Vzemi, daj, pridi, pojdi, vklopi, izklopi itd.)
                                     Gehen: iti. Gehsl Sie ! (Greš! - Vljuden, vljuden klic za eno osebo-)
    Ne:V nujnih stavkih, ki jih lahko srečamo v vsakodnevnih pogovorih “blago”=”poglejmo” pomen, “doch”=”tebi, leto” pomen in “bitte”= "prosim" se uporablja za omilitev pomena stavka. Primer: Warte mal ! (Počakaj pa poglejmo !) Komm mal hier! (Pridi sem pa poglejmo !), Spiel ampak mit mir! (Igraj z manovi !), Kommen Sie bitte zdravo! (prosim Ali lahko prideš sem!).
    *Če je opozorilo, ki je bilo izrečeno generalu v vrstnem redu stavkov in negativnih ukazov "Nicht Öffnen!" “Ne bodi lačen!”glagol všeč v neskončni obliki kazen.
    **“Sein” ve “Haben” V zapovednih stavkih ima pomožni glagol naslednjo obliko:
            du–> Sej             du–> Hab                       
            vaš–> Seid            vaš–> Habt
            Sie–> Seien Sie     Sie–>Haben Sie

             Kot rezultat, vadimo z gradnjo stavkov, da bomo bolje razumeli to temo.Vso srečo že vnaprej...Prvi stavki so od mene...

    Herr Sahin, seien Sie gerecht! (Gospod Sahin, bodite pošteni!)
    Spiel nicht auf der Straße! (Ne igraš na ulici!)
    Ayse iß deine Suppe! (Ayse corbani ic!)
    Besucht eure Eltern! (Obiščite starše!)   

    noč2
    udeleženec

    Trink keine Cola!
    (Cola pijača!)

    “Zelo uporabna tema, čestitke in hvala Hasan aplavz :)”

    I NİLSENA
    udeleženec

    duša!
    je ok hasan

    I NİLSENA
    udeleženec

    duša!
    je ok hasan

    noč2
    udeleženec

    Pozdravljeni!

    (Bodi tiho )

    I NİLSENA
    udeleženec

    er nicht kommt!

    noč2
    udeleženec

    duša!
    je ok hasan

    Bleib ruhig!

    (Pomiri se!)

    »Mislim, da je to stavek, ki ste ga želeli napisati. :) "

    Hasan27
    udeleženec

    Asli, Halo!
    (Asli pozdravi!)

    I NİLSENA
    udeleženec

    du etw los!

    I NİLSENA
    udeleženec

    Bleib ruhig!

    (Pomiri se!)

    Hotel sem reči, da ne pridem.

    »Mislim, da je to stavek, ki ste ga želeli napisati. :) "

    I NİLSENA
    udeleženec

    Hotel sem reči, da ne pridem

    I NİLSENA
    udeleženec

    Želel sem reči žal tiho

    Hasan27
    udeleženec

    Hvala fantje, ker ste se vam že pridružili. :)

    noč2
    udeleženec

    Želel sem reči žal tiho

    Sie leise!

    (Bodi tiho !)

    Sei še vedno!

    (Utihni!)

    I NİLSENA
    udeleženec

    danke schön

    Hasan27
    udeleženec

    Gibmir das Buch!
    (Daj mi knjigo!)

Prikaz 15 odgovorov - od 1 do 15 (skupaj 306)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.