ZASLONI MEŠANO MOJO GLAVO

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    caglarkayan
    udeleženec

    PRIJATELJI, DOPOLNILA SAM RIBARSKEGA INŽENIRJA IZ EGE UNIVERZE IN MOJE DIPLOME PO PROCESU BOLOGNA
    NAŠI DEKAN IN UČITELJI SO STALNO POVEZALI, DA SE V EVROPI UPORABLJAJO, A VZGLED VPRAŠANJA IMAM V GLAVI,

    1- ALI MORAM DOBITI EKVIVALENCIJO SVOJEM DIPLOMU, KO GODIM V NEMČIJO? KJE SE MORAM PRIJAVITI, ČE KUPIM?

    2- ALI MORAM AUSBULDING? (2 ALI 3 LETA MORAM IMATI?)

    caglarkayan
    udeleženec

    Medtem se bom odpravil na jezikovni tečaj in se jezika popolnoma naučil, kot so predlagali drugi prijatelji, zato imam sposobnost za jezik in rad bi se učil. TO JE LOČNA PREDMETNA DELOVNA POVEZAVA

    Kaan
    udeleženec

    prva
    https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/
    naslov vam bo pomagal pri diplomski luknji.

    Drugo vprašanje Kar zadeva morske sadeže, boste v Nemčiji zagotovo imeli večji ugled kot v Turčiji.

    caglarkayan
    udeleženec

    kaanK hvala prijatelju za odgovor.

    Bom preveril povezavo. Prav tako, kot ste dejali, ko rečemo inženir ribištva, v naši državi postanemo posmeh. Študiral sem 4 leta, vzorec priprave je 5 let. Imam dober nivo angleščine in sem potapljač s 3 zvezdicami. Imam veliko zapestnic, a pravijo, da začnem pri plači 1300 TL zasebno. Če želim vstopiti v državo, je problem KPSS. Kot poklic smo že postali predmet posmeha, v vsakem filmu in vsaki televizijski seriji so primeri. Vendar obstaja dejstvo, verjemite mi, celo Turčija zelo potrebuje ribiške inženirje, vendar politike v državi itd. Ubijajo ta poklic. Naša država bo v prihodnje razumela, da je ta poklic enako pomemben kot zdravnik. Z veseljem berem svoj poklic in nikoli mi ni žal. Za zdaj pravijo, pridi in začni delati v Nemčiji s plačo 3000 evrov. Vso srečo, pojdimo pogledat.

    modelar
    udeleženec

    Pozdravljeni;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Predlagam, da si ogledate to povezavo. Prav tako je 3000 € verjetno bruto plača, kar je po mojem mnenju enako 2100 € neto. Če je letna bruto plača manjša od 49600 EUR, ne morete dobiti delovnega dovoljenja. Spodaj si lahko ogledate pdf.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    caglarkayan
    udeleženec

    Pozdravljeni;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Predlagam, da si ogledate to povezavo. Prav tako je 3000 € verjetno bruto plača, kar je po mojem mnenju enako 2100 € neto. Če je letna bruto plača manjša od 49600 EUR, ne morete dobiti delovnega dovoljenja. Spodaj si lahko ogledate pdf.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    prijatelj moj modelar, ali to pomeni, da bom več plačan? :D :D :D

    modelar
    udeleženec

    Na žalost to ne pomeni, da boste prejeli več plače. Ko najdete službo in sklenete pogodbo, nemška vlada preiskuje, ali je vaša plača nizka, če vas delo s tržno vrednostjo 6000 vzame za 5000, to ni dovoljeno. Razlog za omejitev 49600 € tukaj je zagotoviti, da v državo pridejo usposobljeni ljudje. Ker nekvalificirana oseba ne more prejeti te plače, je ustvarila samodejno zaščito. Ti pogoji veljajo za tiste, ki želijo dobiti modro karto EU in delati v Nemčiji. Modra karta EU ima številne prednosti.

    Druga možnost je, da se v Nemčiji naselite s pridobitvijo delovnega dovoljenja brez modre karte EU. Zanj mora imeti enega od poklicev na spodnjem seznamu in
    morate dobiti nemški ekvivalent tega.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/whitelist.PDF

    Ne pozabite, da ga raje najamejo, če za plačo, ki vam jo dajo, najdejo govorca nemškega jezika. Že v tej smeri v zakonu; Ko najdete službo in se prijavite, preverijo, kako dolgo podjetje išče kadre za to delovno mesto. Če podjetje že nekaj časa išče zaposlenega in ne najde nemškega državljana, bo vaša prijava sprejeta. Na ta način se prepreči, da bi nemški trg dela atrofiral tako, da bi ljudi iz tujine pripeljali po cenejši ceni.

    Moj nasvet je, da pozabite na delo enakovrednosti, ki ga pravijo vaši učitelji, iz vaše šole; Pridobite angleški prepis in dodatek k angleški diplomi. Predvidevam, da imaš originalno diplomo. V povezavah, ki sem jih dal prej, je naslov kmk. Spomnim se institucije v bohn cityju. Za enakovrednost se prijavite na spletu. Prenese obrazec za vas. Izpolnite ga in po pošti pošljite potrebne dokumente. Ko prispejo v zavod, vam bodo poslali bančne podatke, na katere boste položili znesek med 400-600 €. Od tu dobite potrdilo o enakovrednosti in ga dodajte v življenjepis.

    caglarkayan
    udeleženec

    Pošalil sem se glede plače, vendar že vem, da mi bodo ob ponovni združitvi dali dovoljenje za prebivanje in delo. Pogledala sem povezave, ki ste jih poslali, in celo našla moj enakovreden poklic ter prebrala, kaj se zahteva. Vendar se mi zdi nemogoče, da nimam tega delovnega dovoljenja. V vsakem razvoju bom pisala več. Na to temo bom še raziskala. Najlepša hvala za vašo pozornost.

    caglarkayan
    udeleženec

    Mimogrede, prijatelj, pregledal sem ta POZITIVELIST. moj poklic ni na tem seznamu, toda kot ste dejali, bom začel s postopki za pridobitev enakovrednosti. Ali ni bolje, če to delo enakovrednosti opravim v Nemčiji, potem ko izpolnim potrebne dokumente?

    modelar
    udeleženec

    Če greste na družinsko srečanje, ne boste imeli veliko težav. tvoje delo je lahko. Če se boste nastanili v Nemčiji, bo lažje, če izvedete enakovredne postopke, vsaj posredujete nemški naslov. Naj vas spomnim, da je vaš poklic v skupini reguliranih poklicev, ker je inženiring. Poklici so razdeljeni na dva, in sicer reglementierten und nicht-reglementierten. Če želite opravljati svoj inženirski poklic, se morate prijaviti pri KMK in pridobiti enakovrednost. Na primer, ker moj poklic ni reguliran, lahko delam brez enakovrednosti. Modro karto EU lahko dobite po naselitvi v Nemčiji ali pa zaprosite za modro karto EU v drugi državi EU. EU kartica je zelo priročna za tiste, ki bodo delali v različnih državah v Evropi, za vsako državo vam ni treba znova zaprositi. Ker gre za družinsko srečanje, boste verjetno nadaljevali v Nemčiji.

    caglarkayan
    udeleženec

    Najlepša hvala prijatelj za vaše podatke. ;)

Prikaz 10 odgovorov - od 1 do 10 (skupaj 10)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.