Çocuk bakımı – part time çalşma ve dil kursu

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    istanbullu je
    udeleženec

    Pozdravljeni;

    Lep pozdrav vsem članom Germanxa

    Naslednji mesec se z enim letnim sinom naselimo v Nemčiji. Moja žena je nemška državljanka.

    Odstopil sem z dela v Turčiji. Moja žena si je našla službo v Nemčiji.

    1) V prvih mesecih bom skrbela za otroka. Ali država pomaga zunaj Kindergelda? Mislim, da je nemškim državljanom zagotovljena pomoč pri negi otroka, ali to velja za tujce?

    2) Za določen honorar lahko delam s krajšim delovnim časom od doma za podjetje v TR, kjer sem odstopil. Ali bo to spremenilo davčni razred mojega zakonca (steuerclasse)? Ali ima na nas negativen ali pozitiven učinek?

    3) Ali me lahko država prisili, da se udeležim jezikovnega tečaja, ker bom skrbela za otroka? Imam potrdilo A2 iz Turčije Goethe.

    Pričakujem dragocene komentarje izkušenih članov Almanxa o teh vprašanjih.

    S spoštovanjem,

    Kaan
    udeleženec

    1) Nisem prepričan, toda če je skupni dohodek hiše nižji od 1200 €, mislim, da ne boste prejeli nobene podpore razen Kindergelda, mislim, da ni privilegij biti Nemec ali državljan druge države. država.

    2) Če delate s krajšim delovnim časom od doma, lahko čez nekaj časa opozorite na vaša bančna plačila.

    O Steuerclasse
    https://www.steuerklassen.com/steuerklassenrechner/
    Izračunate lahko iz tega naslova. V tem primeru lahko ugotovite, kako vplivajo vaši dohodki.

    3) Zagotovo vas bodo prosili za B1 za stalno sejo. V nasprotnem primeru ga boste morali podaljšati s plačilom neprekinjene letne pristojbine. V nekem trenutku sem na forumu prebral, da je bilo brez obiska tečaja v Nemčiji pridobljeno neomejeno število sej z opravljanjem izpita B1 neposredno v Goetheju. Če imate dobro znanje na ravni A2, mislim, da se ne bo težko pripraviti na B1. 

Prikaz 1 odgovora (skupaj 1)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.