Lekcija 1: predhodne informacije

> Forum > Nemški časopisi in konvencije > Lekcija 1: predhodne informacije

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    almancax
    obiskovalec
    Naučimo se obsodbe

    Pozor: Da bi popolnoma razumeli to in naslednje teme, morate ustrezno poznati turško slovnico.
    Če obstajajo informacije o stavkih in postavkah v turški slovnici, boste v kratkem času odšli.

    SIMPLE SESSION INSTALLATION

    Smatramo, da stavki sestavljajo subjekt in predikat kot preproste stavke.
    npr

    Grem.
    Smeješ se.
    Prebrali bodo.

    Cümleleri je zelo preprosta stavčna struktura. Če ste pozorni, je v zgornjih treh stavkih upoštevana kompatibilnost predmetnih predikatov.

    Prednostna skladnost je bistvena pri pravilnih in smiselnih učinkih.
    Če je klavzula nezdružljiva s temo, potem je stavek izkrivljen in brez pomena. Poglejmo si primere,

    Grem.
    To berete.
    Prišel si.

    Stavek poškodovana cümlelerdir.çünk se ne pregibajo glagole v teh stavkih, ki jih predmet in predmet predhodnega spora se je pojavil.

    Na primer, glede na izkrivljeno "zapuščam" stavek eseja, "bom šel na" je treba urediti glede na obremenitev, "Odšli bodo."
    No, ker mora biti v stavku subjekt in predikat vedno združljiv, tako da lahko dobimo idejo o predmetu stavka, tako da samo pogledamo predikat stavka.

    Prihajam.
    Ste jih napisali.
    So zapisali.
    Ti si naslednji.

    Vzemite nekaj stavkov zgoraj.
    Oseba (subjekt), ki opravlja delo v izjavi "Prihajam", se lahko razume kot prva oseba, "jaz".
    "napisal siKot lahko razumemo, je predmet stavka "vi& Quot;
    "stvari poletjePredmet stavka je "soje ”.
    "ste prihodnostPredmet stavka je "sen& Quot;
    Seveda gledamo na predikat cümlenena, poznamo bistvo tega cümlenina.
    No, ali so glagoli le informacije o temi klana?
    Seveda ne.
    Hkrati dejstva nam dajejo informacije o predmetu cümlen, o tem, kdaj je delo opravljeno, o okvirju in načinu cümlen.
    Glagoli tvorijo predikat stavka, glagoli pa so nedoločnika imenovano stanje.
    Infinitivna pripona glagolov v turščini –mek ali -mak To je.
    V nemščini je ta nedoločniška pripona –en in včasih -n  To je.
    Zdaj bomo primerjali glagole v obeh jezikih, da bi bolje razumeli situacijo.

    spielen Turški prevod glagola igrajo Oba glagola sta v infinitivni obliki.

    igranje –  en
    igraj - mak

    Kot je razvidno, je glede na zgornje glagole nedoločnik en v nemščini in mak v turščini.

    Če se vrže neskončnost glagola, se preostali del glagola šteje za glagol.
    Ko glagol oseba ali časovne priponke pridejo, se vrne infinitivna pripona in preostanek glagola se pripelje do korena osebe, časa itd.

    prebrati Izpustimo nedoločniško pripono glagola in imamo "PreberiBeseda " ostane. Zdaj tej besedi dodajmo osebo in časovno pripono. Na primer, dodajmo pripono 1. osebe ednine in pripono sedanjika.

    beri - yor - um

    Naj zdaj pojasnimo priloge, ki smo jih prinesli k temu glagolu.
    beri: korenine glagola
    yor: trenutni čas eki
    um: 1. posameznik (I)

    Zdaj pa si naredimo še nekaj fotografij:

    OKU - YOR - SUN
    READ - DU - N
    READ - YOR - UZ
    READ - DU - K

    Vzemimo si točko, vzemimo glagole, ki jih beremo in beremo.
    Obe sta 1. kljub dejstvu, da je bila množica, zakaj so dobili različne priponke?
    To je povezano s slovnično strukturo in je posledica različnih uporabljenih časov.V nemščini imajo glagoli tudi različne pripone glede na različna vremena in osebe.
    Tako kot v našem jeziku se tudi infinitivna pripona glagola odstrani in pripone dodajo korenu glagola.

    Vzemimo glagol v nemščini:

    Lerneren : Naučite semek
    Gremo na lestvice glagola in nazaj lerne ostaja beseda.
    Zdaj pa prinesimo osebo in časovno prilogo k besedi lern.Na primer 1. Vzemimo posameznika in sedanje priloge.

    Lerner - in : Naučite se - jodo - um
    Kot je mogoče videti samo -e Glagolska pripona je tako prisotna kot 1. oseba je dala pomen.

    Lerner - t : Naučite se - sončno - sončno

    Lern – te : Nauči se - di - m

    V zgornjem poglavju smo dali nekaj glagolov. V nadaljevanju bomo temeljito učili dodatke, dodane glagolom.

    Naj vas opozorimo na še eno točko.
    Kot lahko vidite, smo odstranili nedoločniške končnice glagolov in glagol konjugirali tako, da smo v koren preostalega glagola dodali končnice. Čeprav je večina glagolov konjugirana na ta način, obstaja 200 nepravilnih glagolov, ki temu pravilu ne sledijo.
    Če se glagol ne spremeni, ko se glagol povleče, potem ta glagol Redni glagol To se imenuje.
    Ampak, če glagol koren spremembe pri snemanju Nepravilni glagol To se imenuje.
    Redni glagoli včasih šibki glagoli, nepravilni glagoli včasih imenujemo močne glagole.
    Kako torej vemo, ali se bodo koreni glagola spremenili?
    Za odgovor na to vprašanje morate zapomniti vse nepravilne glagole.
    Na tej stopnji lahko začnete samo s pomnenjem najbolj uporabljenih v vsakdanjem življenju.
    Naj omenimo zlasti: nimamo druge izbire, kot da si zapomnimo te glagole in njihove posnetke!

    KAJ JE POMOČ?

    V nemščini obstaja koncept pomožnih glagolov. V bistvu obstajajo 3 pomožni glagoli v nemščini. Ti pomožni glagoli nimajo ustreznikov v turščini ne morejo biti uporabljeni sami v stavku Absolutno jih je treba uporabiti z običajnim glagolom v stavku, tako da lahko spremenijo čas ali pomen glavnega glagola.
    Zgornji pomožni glagoli lahko hkrati uporabljate kot običajne glagole.
    Če se uporabljajo kot običajni glagol, potem imajo pomen in jih je mogoče uporabiti sami. Poglobljeni glagol bomo podrobneje opredelili, ko bodo naši lekciji napredovali.

    Tukaj smo dali nekaj slovničnih informacij v imenu nekaterih pomembnih točk.
    V naslednjih lekcijah bomo še naprej razložili postavitve slovničnih stavkov od najpreprostejših struktur stavkov do najbolj zapletenih stavkov v vsakem trenutku.
    Želimo vam vse uspehe ...

    O človek, ali je možno, da vas je tisti, ki vam je dal to orožje in dal takšen kovanec-i usmiljenje in kvalifikacijo -hehemi-i, pustil v prostem teku, vam ni dal pomembnosti, ni pozoren na vaše početje, celotno vesolje, ki vam je podedovano, je absurdno. naj naredi rodoslovje čudaka pokvarjeno, pokvarjeno, nepomembno drevo? Naj zanika svoje usmiljenje, ki je očitno kot sonce, in svojo modrost, ki nikakor ne sprejema dvomov in ki nima nobene učinkovitosti? Hâşâ! .. (Lem'alar)
    I azizata
    udeleženec

    Želel sem se zahvaliti prijatelju, ki je poslal svoje nemške informacije o izobraževanju. Pridružujem se vašemu forumu, upam, da boste lahko pomagali z informacijami o učenju nemščine in CD-jem kot orodjem.
    Mislim, da način, kako pišem iz purana, običajno rečem, da jih zbira boljša od Nemčije

    MuhayaяeM
    udeleženec

    Dobrodošli.
    V prihodnjih letih vam bomo predstavili tudi naše CD in knjige.

    klofuta
    udeleženec

    Pozdravljeni;
    Sem nov dodatek.
    Moje delovno mesto je zunanje podjetje, kjer uporabljajo lažno in švicarsko nemško, razliko razumem bolj ali manj, vendar se moram učiti nemščine.
    Ali ne bi bilo bolj koristno in nepozabno, če bi imeli vire, kot so knjige ali CD-ji, kot so rekli vaši prijatelji?
    Hvala ..

    Toraman
    udeleženec

    wow elernize zdravje dobro razloženo. hvala. :)

    erhanornekxnumx
    udeleženec

    Postal sem novi član, bil sem zelo prijeten danke

    Dreamboy
    udeleženec

    Hmm, razumel sem nemško pripono v mak ;)

    xxdiablo
    udeleženec

    tskler, je bilo zelo uporabno mesto.

    HARD
    udeleženec

    Pozdravljeni, jaz sem Serkan iz Istanbula in sem izvedel za vašo spletno stran po zaslugi mojega prijatelja, ki živi v Münchnu v Nemčiji zelo vesel, če mi lahko pomagate s tem. Kaj lahko storim in kje naj začnem? Sploh ne vem... Čakam na vašo pomoč in predloge, ljubezen in spoštovanje.

    Smyrna
    udeleženec

        Dobrodošel prijatelj... Poglej, začel si že s pravega mesta. :) Da, poskusite slediti številkam lekcij po vrstnem redu, začenši s 1. lekcijo, si počasi zapomnite preproste vsakodnevne govorne vzorce.. Spustite se na spletno mesto, spoznali boste, da ste se začeli učiti....

    I iborot
    udeleženec

    hvala, upam, da bo delovalo.

    murat20
    udeleženec

    Hvala za vaše informacije

    SIMBOL
    udeleženec

    Z IZOBRAŽEVANJEM NEMŠKEGA JEZIKA SEM ZAČELA IZ NIČ PRED PRIBLIŽNO TRI MESECI IN BILO JE ZELO DOBRO, KO SEM ZDRUŽILA SVOJE DOSEDANJE ZNANJE IN SLOVNICO, KI SI SI SI GA RAZLOŽIL V TURŠČINI.. HVALA…

    KorteX
    udeleženec

    Hvala za vse, poskušam se naučiti vseh vrst prizadevanj za učenje. Zahvaljujoč vam se bom naučil tega jezika. :)

    kermlik
    udeleženec

    Postal sem nov član, vaše spletno mesto je zelo dobro, zelo dobro opravljate svoje delo.

    hakanxnumx
    udeleženec

    USTVARILI STE SUPER STRAN, KAJ NAJ REČEM, HVALA KRAJ

Prikaz 15 odgovorov - od 1 do 15 (skupaj 42)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.