Lekcija 1: Splošne informacije o nemščini

> Forum > Osnovni nemški pouk iz nič > Lekcija 1: Splošne informacije o nemščini

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    Lara
    obiskovalec
    SPLOŠNE INFORMACIJE O NEMČIJI

    Pozdravljeni. Preden nadaljujemo s poukom, vam predstavimo nekaj informacij o nemščini. To so prijatelji začetniki
    Menimo, da bo primerno za
    Nemščina spada med germansko vejo indoevropskih jezikov in je eden najpogostejših jezikov na svetu.
    Znano je, da približno 120 milijonov ljudi govori nemško.
    Nemščina je najpogostejši materni jezik v Evropi in se govori v mnogih državah zunaj Nemčije.
    Tako je na primer uradni jezik v Nemčiji, Avstriji, Švici, Lihtenštajnu, Luksemburgu, Belgiji in Italiji.
    Na splošno ljudje mislijo, da je učenje nemškega jezika težko, ker
    ali so pristranski do tega vprašanja itd. je lahko.
    Toda na splošno učenje nemščine sploh ni težko, razen nekaj tem.
    Dejstvo je, da ga ne pozna niti večina nemških državljanov, vendar v takem okolju ne boste imeli težav
    Malo verjetno je, da se bo to zgodilo, in o teh vprašanjih bomo podrobno razpravljali, ko pridejo na vrsto.
    Ko smo že pri učenju nemščine, povejmo rezultate raziskave, ki so jo izvedli strokovnjaki:
    Kot rezultat raziskav strokovnjakov je inteligenca ljudi, ki se kasneje učijo nemščino
    Je veliko bolj napreden kot prej. Seveda ne mi, a strokovnjaki to pravijo.
    Na primer z učenjem nemščine izboljšate tudi svojo inteligenco. 
    V nemškem jeziku lahko rečemo, da se besede praviloma berejo, kot so zapisane, seveda pa obstaja veliko izjem.
    Ko pa se enkrat naučite prakse, vam izgovorjava ne bo predstavljala težav.
    črke so napisane tudi z veliko začetnico, ne da bi razlikovali med spolom ali lastnim imenom.
    Lahko rečemo tudi, da tisti, ki govorijo katerikoli jezik, ki ni nemški, ne bodo imeli težav pri učenju nemščine.
    Po teh splošnih informacijah lahko začnemo s poukom nemščine.

    Ptica življenja mine kot strela in kmalu bo položila jajca v grobno gnezdo. (B. Mesnevi)
    olguntuz
    udeleženec

    Hvala za vaš trud, želim si, da se to delo nadaljuje.

    pijača
    udeleženec

    Zahvaljujoč vam se bom naučil almanaha v vseh pogledih.

    Nurleben
    udeleženec

    o moj bog, moje sanje se uresničujejo ;) Nemščina je jezik, ki se ga najbolj želim naučiti..in se ga bom naučil tukaj..hvala lepa...

    olguntuz
    udeleženec

    Upam, da se bodo vaše sanje uresničile, če se res želite učiti, se lahko učite in ta stran je res uporabna.

    anonimni
    obiskovalec

    Najlepša hvala…

    anonimni
    obiskovalec

    Hvala vam. Zdravje na roko, na srce.
    Poskusili se bomo učiti počasi. :)

    gentilni
    udeleženec

    Alles fur danke

    murat011
    udeleženec

    PRIHRANITE VSAKO POTOVANJE

    Kopf
    udeleženec

    danke bis plešast...

    yavzz
    udeleženec

    Najlepša hvala ! Upam, da bom po vaši zaslugi izboljšal svojo nemščino.

    vuslatım
    udeleženec

    Najlepša hvala, začeli smo od prve ure, naj nam Bog pomaga

    anonimni
    obiskovalec

    COK DANKE BOG

    tarakcixnumx
    udeleženec

    Rekli smo Bismillah in se začeli učiti nemščino, čeprav sem to videl v srednji šoli, vendar upam, da ne bo težko in me ne bo malodušje………

    Nicole *
    udeleženec

    Zdravje za vaše delo ..

    domovina057
    udeleženec

    Ustvarili ste res lep forum. Pravkar sem se začela učiti nemško... danke schön!

Prikaz 15 odgovorov - od 1 do 15 (skupaj 83)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.