Postopek ločitve

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    Emre34
    udeleženec

    Pozdravljeni prijatelji, z veseljem bom odgovoril na moja vprašanja tistim, ki imajo izkušnje z ločitvenim postopkom.
    1-Turški državljan sem z zakoncem. V kateri državi poteka hitrejši postopek ločitve?
    2-Katera država me bo finančno manj utrudila?
    3-Recimo, da se ločim v Nemčiji, v tem okviru rechtsschutz krije stroške ločitve?
    Že hvala in srečni in mirni dnevi vsem ..

    brn
    udeleženec

    Pozdravljeni
    Najprej zelo žalostno, da odgovarjam na tako temo, a žal...
    Ko se v Nemčiji obrnete na odvetnika ali na sodišče vložite zahtevo za ločitev, se začne obdobje, ki se imenuje leto ločitve (Trennunsjahr), in po koncu enega leta se začne obravnava primera. Če vložite zadevo v TR, obstaja rok za ugovor, v katerem bo druga stranka prejela vabilo in počakala na odgovor. Če vaš zakonec na ta dan sodišča ne pride na sodišče, bo za zadevo določen nov datum. , itd. Po mojem mnenju je kljub enoletni čakalni dobi ločitev v Nemčiji bolj brez stresa. Seveda pa ne velja za sporazumno razvezo.

    Če ne delate, država krije stroške. Poiščite odvetnika, ki bo sledil vsem

    Upam, da bo pri vas dobro

    Emre34
    udeleženec

    Hvala za odgovor. Ljudje se poročijo, da so srečni, da si delijo življenje in da skupaj gradijo prihodnost. Na žalost, čeprav ne želim posploševati, začnejo ženini/neveste, kot smo mi, ki prihajamo iz Turčije, kmalu po prihodu v Nemčija. Seveda sta eden največjih razlogov za to žal zakonca, ki sta rojena in odraščala v Nemčiji...
    S sporazumom bo prišlo do ločitve. Ločeni smo že, vendar še nikjer nismo poročali. Poskušam zbrati informacije o tem, kako najbolje in najkraje rešiti to službo.

    brezsrčni
    udeleženec

    Lep pozdrav, o tej temi se je že veliko razpravljalo na tem forumu. Če prebrskaš po starih sporočilih, boš dobil informacije. Ni bilo nobene spremembe v zakonu itd. kot pozitiven razvoj, ti ni treba najeti odvetnika v Nemčiji po ločitvi.Mora biti pečatiran z apostilom na višjem sodišču,izbris iz registra prebivalcev na konzulatu s turškim prevodom... Ker tudi če se ločiš v Nemčiji, še vedno izgledaš da se poročim v Turčiji... Jaz sem se na primer ločila v Nemčiji leta 2017, rok imam na konzulatu konec tega meseca, dala ga bom izpisati iz matične knjige, ker nisem našla čas do sedaj... Samo v informacijo za druge prijatelje. pišem.. sodna odločba z apostille pečatom je 15 eur.. prevod je med 0-200 eur, taksa za overitev na konzulatu je 250 eur. prosim zavedajte se, da boste naleteli na te stroške. Lep pozdrav..

    Emre34
    udeleženec

    Hvala brezsrčne, koristne informacije.

    Ohne idealien
    udeleženec

    Naš prijatelj je postavil točno takšna vprašanja, kot sem jih jaz nameraval vprašati.
    Jaz sem v enaki situaciji. Trenutno imam 1 letno samostojno sejo. Razen Auslanderbehörde nobena oblast ne ve, da smo privedeni. Dobili smo se 7 mesecev. Nisva še naredila ničesar podobnega vlogi za ločitev. Ali lahko grem s to samostojno sejo v Turčijo, dobim pooblastilo od žene, se tam ločim in brez problema spet vstopim v Nemčijo? Ni stopnjevanja, da bo najina pogodbena ločitev. Kolikor sem slišal, se lahko oba takoj ločiva z enim odvetnikom v Nemčiji. Ali je res?

    fuk_xnumx
    udeleženec

    ali se želiš ločiti v Turčiji zdaj ali v Nemčiji, najprej se odloči, se slišiva kasneje

    Naš prijatelj je postavil točno takšna vprašanja, kot sem jih jaz nameraval vprašati.
    Jaz sem v enaki situaciji. Trenutno imam 1 letno samostojno sejo. Razen Auslanderbehörde nobena oblast ne ve, da smo privedeni. Dobili smo se 7 mesecev. Nisva še naredila ničesar podobnega vlogi za ločitev. Ali lahko grem s to samostojno sejo v Turčijo, dobim pooblastilo od žene, se tam ločim in brez problema spet vstopim v Nemčijo? Ni stopnjevanja, da bo najina pogodbena ločitev. Kolikor sem slišal, se lahko oba takoj ločiva z enim odvetnikom v Nemčiji. Ali je res?

    Ohne idealien
    udeleženec

    ali se želiš ločiti v Turčiji zdaj ali v Nemčiji, najprej se odloči, se slišiva kasneje

    v Nemčiji.

    fuk_xnumx
    udeleženec

    Če se v Nemčiji ločite z dragimi tr, lahko to opravite, ne da bi zapustili 9 10 tisoč tl tr, če se morate dogovoriti s svojim zakoncem

Prikaz 8 odgovorov - od 1 do 8 (skupaj 8)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.