Kako se najbolje naučiti nemščine in tujega jezika?

> Forum > Aktivno učenje in nemška besedna memorijska metoda > Kako se najbolje naučiti nemščine in tujega jezika?

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    esma 41
    udeleženec

    Tuji jezik… kako se ga najbolje naučiti?? ?

    Želite iti v državo, kjer govorijo jezik, ki se ga učite, in veste, da se to najlažje in najhitreje naučite. Toda vstop v novo državo se sprva zdi nenavaden. to pomeni, da bo potreben čas, da se navadimo na novo okolje, kulturo in jezik. Na vas lahko vpliva tudi, če ste v drugem časovnem obdobju. A bodite udobni in poskusite zaznati svoje novo okolje.

    1- Naredite napake (!): Naredite čim več napak v jeziku, ki se ga učite ... Ni vam treba vedno govoriti pravilno. Če lahko ljudje razumejo, kaj govorite, ni pomembno, če delate napake, vsaj na začetku. Življenje v tuji državi ni izpit iz slovnice.

    2- Vprašajte, če ne razumete: ko drugi govorijo, vam ni treba ujeti vsake besede. Običajno zadostuje razumevanje glavne ideje. Če pa se vam zdi pomembna stvar, ki je ne razumete, VPRAŠAJTE! Nekaj ​​uporabnih besed na to temo: Pardon me for English. Oprostite, kaj ste rekli? Ali lahko govorite bolj počasi, prosim? Si rekel, da ... Tega nisem razumel ... Lahko to ponovite, prosim? Kaj je bilo to? Oprosti, nisem te slišal. Oprostite, kaj pomeni “…………….” pomeni? (Vendar ne uporabljajte: Ali govorite angleško? Prosim, odprite usta, ko govorite! Daj mi odmor!) Za nemščino (Entschuldigung, wie bitte? Entschuldigung, was haben Sie gesagt?, Würden Sie bitte langsamer sprechen? ali Bitte, Uporabite lahko izraze, kot so sprechen Sie langsam!, Haben sie gesagt das…, Können Sie das wiederholen bitte? Was war das?

    3- Vključite jezik, ki se ga učite, v svoja področja zanimanja: Ljudje radi govorijo o stvareh, ki so jim zanimive. Kaj te zanima? Poskusite se naučiti čim več besed o teh temah. Vprašajte ljudi okoli sebe, kaj jih zanima. To je fascinantna metoda in vam vedno pomaga pri učenju novih besed. Na ta način boste videli, da začnete bolje razumeti druge. Interesi so kot ploden dež, ki pada na vrt. Pogovor o vaših jezikovnih veščinah vam bo pomagal, da se boste hitreje, močneje in bolje učili. Nekaj ​​uporabnih besed: Kaj te zanima za angleščino? Moj najljubši hobi je … zelo rad …..ing… Že vrsto let sem…. Kar mi je všeč pri …..je … Kakšni so tvoji hobiji? Za nemško…

    4- Pogovarjajte se in poslušajte: vedno je nekaj za pogovor. Poglej okoli sebe. Če se vam nekaj zdi nenavadno ali drugačno, se takoj potopite v pogovor. To vam bo tudi pomagalo izboljšati prijateljstvo. Poslušajte ljudi, vendar poslušajte, da ujamete izgovorjavo besed in ritem jezika. Bodite prepričani, da uporabite tisto, kar znate. V mnogih jezikih besede izhajajo ena iz druge. V tem primeru poskusite razbrati pomen besede iz njenega pomena v predmetu. Ko se pogovarjate z domačimi državljani države, poskusite ohraniti pogovor. Brez panike, ko ne razumete, kaj govori druga oseba. Poskusite razumeti glavno idejo in nadaljujte pogovor. Če imate še vedno težave z razumevanjem, ga prosite, naj ponovi stavek. Če se boste pogovarjali naprej, bo tema tekom pogovora postala bolj razumljiva. To je dober način, da izboljšate svoj jezik in se naučite novih besed, vendar bodite previdni: Kot pravijo, "ne verjemi vsemu, kar slišiš, verjemi polovici tega, kar rečeš"...

    5- Problem, postavljajte vprašanja: Vseeno ni boljšega načina, kako pogasiti našo radovednost. Vprašanja vam bodo poleg tega, da boste začeli govoriti, pomagala tudi naprej govoriti.

    6- Bodite pozorni na uporabo: Beseda uporabe je običajno opazovati, kako ljudje govorijo. Včasih je lahko zelo zabavno za uporabo. Morda se vam zdi nenavadno, da način, kako ljudje govorijo, besede izgovarja drugače kot vi. Uporaba v najpreprostejši obliki se nanaša na splošno in naravno uporabo jezika.

    7- S seboj imejte zvezek: zvezek in pisalo imejte vedno s seboj. Če slišite ali preberete novo besedo, jo takoj zapišite. Nato poskusite te besede uporabiti v svojem govoru. Spoznajte nove frazeme. Ena najbolj smešnih stvari pri študiju tujih jezikov, ki so večinoma idiomski jeziki, je učenje idiomov. Te izjave zapišite v svoj zvezek. Če naučeno uporabite v svojem govoru, se boste hitreje spomnili in govorili.

    8- Nekaj ​​preberite: trije najboljši načini za učenje drugega jezika: branje, branje in branje. Ko se z branjem učimo novih besed, uporabimo tudi tisto, kar že vemo. Kasneje bomo lažje uporabljali te besede in jih razumeli, ko jih bomo slišali. Preberite časopise, revije, napise, oglase, pasove za avtobuse in kar koli drugega.

    9- Ne pozabite, da se lahko vsi naučijo drugega tujega jezika, bodite realistični in potrpežljivi, ne pozabite, da učenje jezika zahteva čas in potrpljenje.

    10- Učenje novega jezika je tudi učenje nove kulture: Upoštevajte kulturna pravila. Med učenjem novega jezika bodite pozorni na pravila in navade te kulture, ki so vam lahko ostre. Če želite izvedeti, morate govoriti. Ne bojte se postavljati vprašanj v učilnici ali zunaj nje.

    11- Prevzemite odgovornost: sami ste odgovorni za svoj proces učenja jezika. Pri učenju tujega jezika so učitelj, tečaj in knjiga seveda pomembni, a ne pozabite na pravilo, da »najboljši učitelj si sam«. Za dober učni proces morate določiti svoje cilje in opraviti delo, ki vam bo pomagalo pri doseganju ciljev.

    12 - Organizirajte način učenja: Z organiziranim učenjem si boste lažje zapomnili, kaj ste se učili. Uporabite slovar in dobro gradivo za tečaj.

    13- Poskusite se učiti tudi od sošolcev: samo zato, ker so drugi učenci istega razreda na isti ravni kot vi, še ne pomeni, da se od njih ne morete učiti.

    14- Poskusite se učiti iz svojih napak: Ne bojte se delati napak, vsak lahko naredi napako. Če postavljate vprašanja, lahko svoje napake spremenite v prednost pri učenju tujega jezika. Ali obstaja drugačen način za povedati stavek, ki ste ga uporabili?

    15- Poskusite razmišljati v jeziku, ki ste se ga naučili: na primer, ko ste v avtobusu, si opišite, kje ste, kje ste. Tako boste vadili svoj jezik, ne da bi nič povedali.

    16- Končno se zabavajte med učenjem jezika: sestavite različne stavke s stavki in idiomi, ki ste se jih naučili. Nato poskusite s stavkom, ki ste ga naredili v vsakodnevnem pogovoru, in preverite, ali ga lahko pravilno uporabite. Pravijo, da so v življenju vse izkušnje, učenje tujega jezika je točno tako ...

    esma 41
    udeleženec

    Prijatelji, preberite prve korake učenja nemščine od vas, naših cenjenih članov.
    Kako ste se najprej začeli učiti nemščino?

    Nemško sem se začela učiti v vrtcu.  :)
    No, moja nemščina ni slaba.

    Torej, ti?

    Čakam na vaše komentarje. 
    Hvala vnaprej.  ;)

    lengur
    udeleženec

    1- Naredite napake (!): Naredite čim več napak v jeziku, ki se ga učite ...  Če ljudje lahko razumejo, kaj pravite Ni pomembno, če se zmotite, vsaj na začetku….

    Težava je v tem, da ljudje žal ne morejo razumeti tega, kar rečem, gledajo me v obraz. ;D

    14- Poskusite se učiti iz svojih napak: Ne bojte se delati napak, vsak lahko naredi napako. Če postavljate vprašanja, lahko svoje napake spremenite v prednost pri učenju tujega jezika. Ali obstaja drugačen način za povedati stavek, ki ste ga uporabili?

    Oooo, delam toliko napak, da bi bil pekel, če bi bilo grešno izrekati lažne stavke.

    16- Končno se zabavajte med učenjem jezika: sestavite različne stavke s stavki in idiomi, ki ste se jih naučili. Nato poskusite s stavkom, ki ste ga naredili v vsakodnevnem pogovoru, in preverite, ali ga lahko pravilno uporabite. Pravijo, da so v življenju vse izkušnje, učenje tujega jezika je točno tako ...

    No, poskušam se zabavati, vendar se težave, ki jih imam pri prvih dveh možnostih, prej spremenijo v muko kot v zabavo.

    Najprej sem začela z obiskovanjem tečajev v Nemškem kulturnem centru, nato pa sem si vzela daljši odmor, zdaj pa se poskušam učiti z uporabo izobraževalnih kompletov, knjig in te strani. :)

    esma 41
    udeleženec

    1- Naredite napake (!): Naredite čim več napak v jeziku, ki se ga učite ...  Če ljudje lahko razumejo, kaj pravite Ni pomembno, če se zmotite, vsaj na začetku….

    Težava je v tem, da ljudje žal ne morejo razumeti tega, kar rečem, gledajo me v obraz. ;D

    14- Poskusite se učiti iz svojih napak: Ne bojte se delati napak, vsak lahko naredi napako. Če postavljate vprašanja, lahko svoje napake spremenite v prednost pri učenju tujega jezika. Ali obstaja drugačen način za povedati stavek, ki ste ga uporabili?

    Oooo, delam toliko napak, da bi bil pekel, če bi bilo grešno izrekati lažne stavke.

    16- Končno se zabavajte med učenjem jezika: sestavite različne stavke s stavki in idiomi, ki ste se jih naučili. Nato poskusite s stavkom, ki ste ga naredili v vsakodnevnem pogovoru, in preverite, ali ga lahko pravilno uporabite. Pravijo, da so v življenju vse izkušnje, učenje tujega jezika je točno tako ...

    No, poskušam se zabavati, vendar se težave, ki jih imam pri prvih dveh možnostih, prej spremenijo v muko kot v zabavo.

    Najprej sem začela z obiskovanjem tečajev v Nemškem kulturnem centru, nato pa sem si vzela daljši odmor, zdaj pa se poskušam učiti z uporabo izobraževalnih kompletov, knjig in te strani. :)

    Podaljšajte se, medtem ko imate to vztrajnost  :) Prepričan sem, da lahko v času magistrskega dela govoriš nemško kot svoj materni jezik.  :)

    Mädchen
    udeleženec

    Vsak dan je učitelj dal vajo predmeta, ki smo ga obravnavali na lekciji, učitelj je tako napredoval.

    Mädchen
    udeleženec

    Imam težave z izgovorjavo, moj glas je malo redek, zato ne ustreza: S

    lengur
    udeleženec

    Podaljšajte se, medtem ko imate to vztrajnost  :) Prepričan sem, da lahko v času magistrskega dela govoriš nemško kot svoj materni jezik.  :)[/ B]

    Upajmo. Francoski pisatelj Balzacimel si znan rek;»Da bi bil gospodar znanja, je treba biti služabnik dela.« on.
    In tudi Napoleon 'un "Nemogoče je beseda, ki jo najdemo le v slovarjih norcev." obljubi. Haahhh, to je moje načelo. :) Vseeno je preveč Francoz  ;D

    esma 41
    udeleženec

    Podaljšajte se, medtem ko imate to vztrajnost  :) Prepričan sem, da lahko v času magistrskega dela govoriš nemško kot svoj materni jezik.  :)[/ B]

    Insha'Allah, francoski avtor Balzacimel si znan rek;»Da bi bil gospodar znanja, je treba biti služabnik dela.« on.
    In tudi Napoleon 'un "Nemogoče je beseda, ki jo najdemo le v slovarjih norcev." obljubi. Haahhh, to je moje načelo. :) Vseeno je preveč Francoz  ;D

    Konfuzius na primer pravi: Ne vem zagotovo, da ne vem ničesar. " ;D

    Kaj je rekel Arksilao:  ;D »Sem dobil informacije? Ne vem."

    Kaj je rekel Sokrat:  :)  "Ničesar drugega ne vem, razen ničesar."

    Kaj je rekel Mark Twain:  ;D  »Izobraževanje je vse. breskve so bile nekoč grenki mandelj;
    Cvetača ni nič drugega kot zelje, izobraženo na fakulteti. " ;D

    Benjamin Disraeli: "Praviloma je najuspešnejša oseba v življenju tista z najboljšim znanjem."

    »Eno je gotovo. Da dvomim o resnici nečesa.

    dvom je razmišljanje.

    Razmišljanje je obstoj.

    Torej ni dvoma, da obstajam.

    Razmišljam, potem sem.

    Moje prvo znanje so te trdne informacije.

    Zdaj lahko iz njih izločim vse druge informacije. "

    Rene descartes


    "Ne vem zagotovo, da ne vem ničesar."
    ;D (kako jasno besedno)

    Arksilaj

    Moji citati so postali precej mednarodni, ne francoski.  ;D tako mednarodno  :)

    esma 41
    udeleženec

    posodobitev

    SEDAT08
    udeleženec

    Odkar sem prvič prišel v Nemčijo, vse sprašujem brez obotavljanja, ker je sramota ne vedeti, sramota se je ne naučiti. Za tarčo sem si izbral sebe, naučim se 2 besedi na dan, pišem na papir in nikoli ne pozabim, naučil sem se veliko koristnih besed. Berem časopis, gledam televizijo, čez nekaj časa želim prebrati v knjigi.

    zasebni
    udeleženec

    Insha'Allah, francoski avtor Balzacimel si znan rek;»Da bi bil gospodar znanja, je treba biti služabnik dela.« on.
    In tudi Napoleon 'un "Nemogoče je beseda, ki jo najdemo le v slovarjih norcev." obljubi. Haahhh, to je moje načelo. :) Vseeno je preveč Francoz  ;D

    Na to temo ste malo francoski :)

    serakanu
    udeleženec

    mrb prijatelji,
    V Nemčijo sem prišel pred 17 dnevi in ​​moj tečaj se še ni začel, a ljudje okoli mene sprašujejo, kako sem se toliko naučil in sem tudi presenečen, ko to rečejo :)
    Glede na moje vtise je moj prvi nasvet, da se "ne sramuj" ničesar, ker tukaj percepcija okolja ni taka kot v TR. Petek, sobota, vsekakor pojdite v lokale! Pojdi in spoznaj ljudi, tukaj se ljudje ne sporazumevajo na podlagi poznavanja, ampak na podlagi tega, da so na istem mestu, pojdi v kino ali na železniško postajo in opazuj, v prvih obdobjih imaš tako ali tako veliko časa. :) Poleg tega, če znate malo angleško, boste v redu, vendar vztrajajte pri nemškem govorjenju. in drugič, "dobiti ljubimca, ki je domač v tej državi" :) Imam srečo, morda sem imel prvi vikend dekle, zato vsaka Nemka, ki je zadovoljna s svojim stanjem, zanjo morda ni bolečina, čeprav je zelo težavna. Priporočam vam, jaz sem Turčin, ne imajo zelo posesiven odnos, ne morem reči, da so z njim zelo zadovoljni :D In pisalo za beležke je nujno povsod .. Želim vse udobje vsem, ki se poskušajo prilagoditi novemu jeziku in kulturi, kot sem jaz. Če bi si kdo želel pridobiti nemškega prijatelja po e-pošti, bi si želel, da bi bil lačen. Ne recite, da je bila sodba v tako kratkem času prekinjena.

    zasebni
    udeleženec

    @Serakanu

    Mislil sem, da so nemške deklice pred Turkom predsodki, ker so zelo turške.

    Ste kaj takega čutili?

    anonimni
    obiskovalec

    Pozdravljeni,
    Priporočam izčrpen spletni slovar, ki sem ga pravkar odkril med učenjem nemščine.

    ostani pihati

    modra_mavis
    udeleženec

    Kot je rekla draga Esma, seveda bodo napake, pomembno je najti resnico, raziskati, pomembno pa je tudi, da je človek odločen, da se uči. Seveda sem se zanimal za učenje nemščine Odkar sem bil otrok, to je moja sreča. Karkoli mi pade na pamet, imam nekaj težav z odvečnimi besedami.

    revija
    udeleženec

    Moja edina težava je, da sem navdušena in mi je nekoliko nerodno, ko se z nekom pogovorim v nemščini: embarassed: Nimam veliko težav, ko pa govorim, ne vem, kako priti ???  :(

Prikaz 15 odgovorov - od 1 do 15 (skupaj 28)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.