PROBLEM NEMŠKEGA KURSA

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    tugce_doerj je
    udeleženec

    NA TEČAJU SAM OD NOVEMBRA, OBIČAJNO SMO MORALI NAREDITI A1, A2 IN B1. DO IZPITA NAM JE OSTAL 1 MESEC, VEČ PA SMO POLA A2. IZPITA NE morem opraviti s pretečenim VELIKIM. BIL SMO PRESKUSNI IZPIT 45 VEČ 28 PREJEMO PISMO IN RAZEN GOVORA. NE VEM KAKO SISTEM, VEDNO PA DOLAZIMO TOČKE NA LESEN. MORAM VZETI VSAJ 2 NA TEH 33 IZPITA, DA BI PREJEL B1. GOVORNE IN PISALNE TOČKE, KI NISO DAVANE. ČE NE morem dobiti dovolj točk z roga in lesa, jih lahko dopolnite s črko in govorom, je dejal HOCA.

    SACMA SAPAN BIR SISTEM. SINIF SEVIYESI DUSUK OLDUGU IIN HIZLI ISLEYEMEDIK KONULARI DAHA A2 BITIRMEDEN B1 SINAVI YAPMAMIZI ISTIYORLAR. ESIM AUSLANDERBEHORDEYE MUKTUP YAZIP SIKAYET EDICEK KURSU. 5 AY BOSU BOSUNA KURSA GITTIM. EGER SINAVI GECEMEZSEM YINE BI 5 AY DAHA… SIZDE SISTEM NASIL? HANGI TEMALAR VAR B1 DE ACABA? BELKI EVDE CALISIP ACIGIMI KAPATIRIM DIYE DUSUNUYORUM

    MuhayaяeM
    udeleženec

    Če boste navedli tudi lokacijo in ime tečaja nemščine, boste o tem že obvestili in opozorili druge člane in obiskovalce.

    tugce_doerj je
    udeleženec

    plauen- euro schule…

    netalman ga
    udeleženec

    Pozdravljeni,

    Almanya' daki kurslarda aslında derse alınmadan seviye tespit sınavı yapılır herhalde burada buna da dikkat edilmemiş. Almanya' nın eyaletine göre değişiyor. Kimisi 3 sene mühlet verirken ve dersler çok ağır işlenirken hatta A1 sertifikası olanlara bile en baştan Almanca öğretilmesine rağmen bazı eyaletlerde “hemen 1 sene içinde B1 sertifikası getirin yoksa oturum vermiyoruz” diyorlar.

    Prijatelji, imamo toliko pritožb, da verjamem v to; Turčija se ukvarja s temi napakami, toda naš narod: "Karkoli že gre v Nemčiji dovolj dobro, ali če smo se malo prej preselili, pojdimo, poglejmo tudi, kako naj bi šel na smešne tečaje od spredaj. Obstajajo celo tisti, ki komaj opravijo izpit iz 8. poskusa, kar je zelo enostavno, ne da bi imeli dovolj infrastrukture. Razlog je napačna izbira pri izbiri tečaja. In ko gremo v Nemčijo, slišimo veliko pritožb, saj se je prijatelj pritožil, Nemčija jim prihaja iz nosu, seveda je strah. Ker nemški učitelji govorijo samo nemško in v nemščini razlagajo tudi počasno slovnico, ki je daleč od našega jezika. In seveda menijo, da je oseba s certifikatom A1 te predmete naravno videla in se jih naučila v tem okviru. Ker pa obstaja pospešeni tečaj PRIPRAVE GLASA, ki je bil pripravljen, ne da bi videli odgovore na izpitna vprašanja, ne da bi ga videli, kot primer, ko greš v Nemčijo, ne da bi se učil 2-krat 2, tega ne moreš storiti, ko rečeš 2222 krat 22222, kar postane nočna mora. Tam se takšne težave na žalost pojavijo, ko so v razredu ljudje različnih stopenj izobrazbe in različnih starosti, kot je to v tem primeru. Jaz, prosim, ne bodi jezen, jaz sem že v Turčiji, nemški sem tukaj. Nauči se, da ste vsi primer. Znesek zastave 30% kot statistika ali pisma Anna, Liz je v pismu pisalo, da je zaradi spomina ime veliko vej do svet, kot uči molitveni tečaj.

    tugce_doerj je
    udeleženec

    Sem nekoliko drugačen od situacije, ki ste jo opisali. V Istanbulu sem dobil potrdilo a1, naš učitelj je bil zelo dober, na tečaju smo se naučili vsega, kar smo se morali naučiti. Odkar sem prišel sem se poskušal naučiti nemško. Vem, kako pomembno in potrebno učenje nemščine je za življenje v Nemčiji. Živim v Vzhodni Nemčiji, tako kot v velikih mestih, mešam se s Turki in se nemarno učim nemščino. Glej svojo toplino, nimam pojma, ker v mestu, kjer živim, ni nobenega Turka razen mene.

    Kar zadeva predmet tečaja, nisem imel druge možnosti prehranjevanja. Tu ne odprejo predavanj brez 20 ljudi. Letos v svoji bližini nisem odprl nobenega šolskega tečaja. Vsak dan grem v 4 mesta. Na poti sem 3.5 ure. Vstanem ob 5. uri zjutraj in pridem domov ob 4. uri zvečer. samo nauči se nemščine, naj to naredim naslednje leto b2-c1.

    Ko smo začeli s tečajem, so določili nivo. Začel sem od a2. Ob začetku tečaja sem vprašal, b1 bo opravljen, odgovorili so ja. ko pa se učitelj zmoči tako počasi, smo mokri le za a1 in pol a2n. Naš mesec bo izpit b1, vendar se nismo ničesar naučili pod imenom b1.

    Ali se zdaj pravim pritožujem nad tem tečajem? Tu že leta ne živim, naj vzamem b1, preden se pouk zmočim. Imeli smo poskusni izpit, ničesar nisem razumel.

    reyyan za
    udeleženec

    Prijatelj, lani sem opravljal izpit B1. Lahko vam dam informacije o tečaju, ki sem se ga udeležil. Sem opravil tečaj na VHS, Volkhochschule. najprej smo bili podvrženi poskusnemu izpitu. Kot rezultat izpita smo nadaljevali v istem razredu za tiste, ki so imeli dobro oceno ali ne, imeli smo 3 različne učitelje. V kratkem času so vsi dosegli enako raven. končali smo knjigo A2 HUEBER. Nismo videli nobene knjige B1. le en mesec in pol pred izpitom so nam učitelji nenehno dajali preizkusne izpite. Ne samo Hören in Lesen, HÖREN, LESEN, SCHREİBEN in SPRECHEN so opravljali enomesečni preizkusni izpit in pol, kot da bi bili na pravem izpitu. Ocena, ki sem jo dobila na prvem izpitu, je bila skorajda podobna vašemu rezultatu. Raven sem videla kot rezultat nenehnih preizkušenj. v pismu smo veliko delali. Skoraj vsak dan so dajali teme in pisali pisma. Naša poskusna pisma so bila ocenjena in ocenjena. Ko se veliko ponavlja, se ocene dvignejo. ljudje imajo tudi izkušnje.
    Celo rubriko SPRECHEN so naredili kot pravi izpit. Dali so nam ilustrirane papirje in nas opomnili, kaj smo videli. Organizirali so ga skupaj z dvema osebama. Na primer, naredili smo načrt za rojstni dan prijatelja. Učitelji so nas spraševali. smo se predstavili. To so bili lažni izpiti, ki so nam jih dali v samo enem mesecu in pol. S temi preizkusnimi izpiti sem napredoval. Ne razumem, zakaj vaš tečaj še vedno ne daje lažnih izpitov. V redu, knjige B1 nismo obdelali.
    Sem si pa iz knjižnice izposodil knjige HUEBER in SCHRITTE B1. Doma sem delal v njih. Napisal sem vzorce pisem, ki nas jih je naučil VHS. 18 enot. Poglejte tja, če želite, ker so teme v pismu ena gor in dol. Pisala sem v rubriki sprechen.
    Rekel bom tudi, da trenutno delam B2. naša knjiga pa je B1.

    Želim vam predstaviti teme B1, torej potrebne predmete za pripravo na izpit.
    Najpomembnejše vprašanje v pismu so vezniki. torej koliko v vaših stavkih NEBENSATZ s HAUPTSATZ in vezniki, ki povezujejo ta dva stavka (weil, dass, denn, oder, trotzdem, obwohl, deswegen…vesaire) la cümleler yaparsan ençok notu oradan verdiklerini öğretmenlerimiz bizzat söylediler.

    ob enem AKTIVNE REČENKE s PASIVNO REČENICO Osredotočite se na svoje predmete. Ker je pasivni stavek v pismu zelo potreben.
    ČASI: sedanjik (prasens), čas (perfekt ali prateritum) Bolj sem se osredotočil na popolnost. se mi zdi lažje. prihodnji čas se ne uporablja veliko. prasens zadostuje, ker je prisoten in prisoten.

    člankov. nominativ, akkusativ, dinamična in genitivna stanja. gravitacija z nekaterimi in nedoločenimi izdelki
    r. Konjugacija pridevnikov (npr. Das KLEİNE kind) 

    in PGLAGOLJA, KI SE UPORABLJAJO Z VREDNAMI Predlagam, da si zapomnite. Če veste, kateri glagol dobi kakšen predlog, lahko stavke lažje sestavljate.
    FÜR GARANTİEREN, AN ERİNNERN, UM (SİCH)BEWERBEN, UM(SİCH)KÜMMERN, MİT (SİCH) TREFFEN…… gibi..
    Na internetu so tudi izpitni vzorci geothe. tam se lahko preizkusiš.
    Če imate kakršne koli težave, sem vam pripravljen pomagati, kolikor vem. Imam sredstva, s katerimi sem delal na tečaju. Vso srečo.

    tugce_doerj je
    udeleženec

    Najlepša hvala za vaše pisanje. Pravkar smo se naučili baglaclarja. V zadnjem tednu smo se pridevnikov naučili novo. Smo šele na polovici poti. Praeteritum nismo nič zmočili :) v Genetivu se nismo zmočili. pokazali so pasivne stavke, kot je ta, in jih sprejeli.

    asıl onemlı olan bızım horen ve lesenden 45 uzerınden en az 33 almamız lazım b1 ıcın. mektup ve konusma sadece kanaat notu olacak. sızdekı gıbı puan almıyormusuz bız. mesela lesen ve horenden 30 aldım 3 puanı mektup ve konusmayla tamamlıyorlarmıs. zaten 2 tane mektup verıyorlar. bırı a2 sevıyesı bırı b1. eger a2 yı secersen ne kadar duzgun ve kapsamlı cumle kursanda a2 mektubu yazmıs oluyorsun kafadan…

    sınıfta en yenı kısı benım. hepsı en az 3 senelık yabancılar. buna ragmen a1 ıcın 3 ay bosu bosuna konu ısledık. sımdı a2 bıtırırsek ne ala…. kendı basıma bırseyler yapmaya calısıcam bakalım artık sonum hayırlı olsun.

    Poznam 18 črk, napisal sem jih, vse te črke poskušam napisati sam. Odkrito povedano, nisem več v napotnici in iščem tečaj, preden odidem, ker sem zelo utrujen.

    5 aydır hergun 5 te kalkıp karda camurda yollara dustum almanca ogrenıcem dıye sımdı goruyorum kı hepsı bosuna gıttı. zaten kurs sonunda ısledıgımız konuların hepsını cıkarıp sıkayet edıcez. odedıgım paralar umrumda bıle degıl. burda 4 sehır oteye hergun otobusle trenle gıtmenın zorlugunu cok ıyı bılıyorum. yanına bırakmıycam bunları…

    allahtan ıstanbulda hocam o kadar ıyıydıkı ondan ogrendıklerım temel oldu bana ılk 3 ay hep onun ogrettıklerını tekrar yaptık… hayırlısı artık onumuzdekı ay gorucez bakalım sonucu..

    yardımların ıcın tesekkurederım…  okey:)

    Bthnkdgn
    udeleženec

    Almanca kurslarinda en zor bölüm b1 zaten  a1 ve a2 de  genetiv yada pasif gibi konulara deginilmiyor b1 de bende cok zorlanmistim.  ben 3 ay gittim kursa gec basladim hic ümidim yoktu gecmeye  yazilida iyi  konusmada sinirda kalarak b1 sertifikami aldim.

    v hamburgu

    Lesen / Horen

    schreiben

    Razvrščeno po oddelkih, imenovanih Sprechen

    Na primer, lahko dobite sprechen b1 hören a2 note, nato vidite del, ki ga niste mogli znova prenesti.

    ben zarzor gectim b1 i  3 ay kurs aldigim icin simdi b2 kursuna basliyorum b2 nin cok zor oldugunu söylüyorlar  acikcasi a1 ve a2 hikaye  almanyada en az b1 ve b2 lazim hatta b1 bile yetersiz kaliyor bazi meslek kurslari ve is icin

    tugce_doerj je
    udeleženec

    Se popolnoma strinjam s tabo. b1 ni dovolj, za pravilno nemščino potrebujete vsaj b2. Tukaj nihče ne more najti toplote z mačko, ki govori. samo turška podjetja dajejo toploto. vso srečo

    Mehmet lahko
    udeleženec

    živjo, dobil sem enoletno sejo in policija za tujce je rekla, naj grem tudi na tečaj za B1. Volkshoch je Schuleju dal dokument za registracijo. Ali moram v Volkshoch Schule? Če se na primer registriram pri kateri koli Goethejevi podružnici v Nemčiji in ali bodo sprejeli potrdilo B1, ki sem ga prejel?

    Ali kdo res ve o tej temi?

    hvala

    tugce_doerj je
    udeleženec

    Ne poznam vašega sistema v državi, vendar so mi od tam dali šolarja, so rekli gorsurun. Že tukaj je bil odprt 1 tečaj zaradi pomanjkanja tujcev. če pa bo prej bolelo, bi šel k njemu. Sama bi izbirala s seznama.

    tugce_doerj je
    udeleženec

    Na seznamu, ki so mi ga dali, ni geteja, moj prijatelj ima samo VHS in euro šul. Ali sprejemajo Goetheja in kaj počnejo?

    netalman ga
    udeleženec

    HALO,

    VOLKSHOCHSCHULE JE ZELO DOBRA INSTITUCIJA. VSAJ BREZ GOETHE. TUDI NEKATERI UČITELJI PRIHOČIJO GOETH IN TUDI JEZIKOVNI ZDRAVNIKI SO V UČITELJIH. VAŠE INFORMACIJE.

    tugce_doerj je
    udeleženec

    artık sınavı kazanamazsam beklıycem vhs acılsın dıye baska care kalmadı…

    Mimogrede, koliko časa traja, da dobim potrdilo b1? Vizum sem do leta 2014. Ali ga moram vzeti v tem času ali kdo že prej ve za to ???

    saaleska
    udeleženec

    Začel sem od svojega Halkeja, da bi se nekje začel učiti nemščino.
    gelişme olursa ileriye dönük özel kurslara başvurulur…

    reyyan za
    udeleženec

    artık sınavı kazanamazsam beklıycem vhs acılsın dıye baska care kalmadı…

    Mimogrede, koliko časa traja, da dobim potrdilo b1? Vizum sem do leta 2014. Ali ga moram vzeti v tem času ali kdo že prej ve za to ???

    Vzeti ga morate do leta 2014. Trenutno vam ga ni treba kupiti. Ko pa greš na sestanek na dan izdaje vizuma leta 2014, moraš imeti potrdilo B1, z drugimi besedami, da dobiš prebivališče za nedoločen čas. Če B1 ne obstaja, še vedno opravljajo seje do določenega časa. 

Prikaz 15 odgovorov - od 1 do 15 (skupaj 23)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.