O nemških tečajih A1-A2-B1-B2 !! (HILFEE A)

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    trhn
    udeleženec

    Pozdravljeni prijatelji,

    Minili sta 2 leti, odkar sem se preselil v Nemčijo. Začel sem s tečajem VHS, običajno je država to naredila kot obvezno. Opravil sem izpite A1 – A2. Ni mi uspelo B1  ;D
    Vem, da tečaji VHS niso dobri in ljudje, ki pridejo, niso učitelji. Teh tečajev nisem videl nobene pametne koristi. Kako dobro se lahko učite iz 4-urnega tečaja 3 dni v tednu?
    Smešno je, da vsi v razredu opravijo izpite, pa če jih razumete ali ne, nadaljujejo. S prihodom Sircev se preveč zaposlenih v VPH še naprej izogiba neredu.

    in trenutno hodim na tečaj B2 in začenja postajati hoch deutsch. Topo strmim v lekcijo in se sprašujem, kaj počnejo :) Nič mi ni jasno 😮

    Neverjetno sem pod stresom :cryla:

    Vidim se na ravni A2, kako se že reče B1, ko pa nimam opravljenega B2!! Kakšen sistem je to!?? kljukica :)

    Fantje, kot da sem v slepi ulici, prosim, pokažite mi pot.

    Obžalujem prihod v to državo in svojo prihodnost. Turčija je edina težava, ker obstaja vprašanje, v katerem sta jezik in cikti proti meni. Med begom pred dežjem me je dobesedno ujela toča. Naj Bog blagoslovi naš konec.

    tugce_doerj je
    udeleženec

    No integrationskurs, da vas ne morejo poslati na b1, preden b2 mine. Šli boste in rekli, da nisem mogel dobiti b1, ausländerbehördeye, in spet vas bodo poslali na tečaj. Pogovorite se z ljudmi na svojem tečaju in oni vam bodo pomagali. Vsi, ki poučujejo na VHS, so učitelji. Hickimse, ki nima dovoljenja Bamfa, ne more poučevati nemščine b1. Poskušam dobiti enako dovoljenje, na integracijskem tečaju je skoraj nemogoče poučevati, zato sem opustil to službo.

    Kot ste rekli, morate, če opravite a1 in a2, znova zaprositi za b1. Če ne rečete, da ne razumete, vam nihče ne more pomagati.

    tugce_doerj je
    udeleženec

    Integracijski tečaji so običajno vsak delavnik od jutra do poldneva. Za učenje običajne nemščine se boste prijavili na integracijski tečaj in ne na tuje.

    trhn
    udeleženec

    No integrationskurs, da vas ne morejo poslati na b1, preden b2 mine. Šli boste in rekli, da nisem mogel dobiti b1, ausländerbehördeye, in spet vas bodo poslali na tečaj. Pogovorite se z ljudmi na svojem tečaju in oni vam bodo pomagali. Vsi, ki poučujejo na VHS, so učitelji. Hickimse, ki nima dovoljenja Bamfa, ne more poučevati nemščine b1. Poskušam dobiti enako dovoljenje, na integracijskem tečaju je skoraj nemogoče poučevati, zato sem opustil to službo.

    Kot ste rekli, morate, če opravite a1 in a2, znova zaprositi za b1. Če ne rečete, da ne razumete, vam nihče ne more pomagati.

    Povej mi, naj ti povem;

    B1 je bilo konec, naredila sem izpit, sledile so 15 dni počitnic in začel se je B1+/B2. Medtem ko se je B2 nadaljeval, so objavili rezultate izpita in izdali so ti potrdilo, da si na ravni A2. Lesen, Sprechen, Hören, Schreiben, pri vseh sem bil na ravni A2. 😮

    Vprašali smo, kaj bo zdaj. Še naprej bomo bili weiterbildung, kot so nam rekli, skupaj bom naredil izpit B1 in B2. Kakšen smešen sistem !!!!!!

    V B1 je prijatelj postavil vprašanje svoji bosanski učiteljici nemščine. Učitelj je rekel: "Moj materni jezik ni Deutsch, na to ne morem odgovoriti", ko je zastavil vprašanje o slovnici. Kasneje smo izvedeli, da niso učiteljice, nemško znajo le toliko, kolikor nam znajo razložiti. Niso predmet nemškega učitelja z univerze. kljukica :)

    Kolikokrat sem rekel, da ne razumem, mi razlaga tema v nemščini, kot da znam nemško zelo dobro :haha: Prevedem po telefonu ali iz Worterbucha in traja dlje časa do Razumem. No, večina jih želi, da se čas konča, da lahko gremo. Z VHS tečaji sploh nisem zadovoljen!! kljukica :)

    ne vem kaj naj naredim...

    trhn
    udeleženec

    Integracijski tečaji so običajno vsak delavnik od jutra do poldneva. Za učenje običajne nemščine se boste prijavili na integracijski tečaj in ne na tuje.

    Ko sem prvič prišel v Nemčijo, smo po koncu dela s potnim listom za prebivanje odšli in se registrirali. Rekli so, da so bili dnevni tečaji napolnjeni s Sirci. Pisali so za večerni tečaj. Do 17 do 30. Začel sem neposredno s knjigo A20 / 45. Na progi so bili tujci, kot sem jaz.

    tugce_doerj je
    udeleženec

    Če niste zadovoljni, se boste odpravili na ausländerbehörde, razložili boste situacijo in rekli, da želite začeti nov tečaj. Delam v VHS, prvič slišim kaj takega, še nikoli nisem slišal za učitelja, ki bi poučeval nemščino, ne da bi znal nemško, in lahko rečem, da je za vhs to nemogoče. Tako ne bom vedel, kako deluje pri vas.

    yenicerixnumx
    udeleženec

    No, tudi jaz sem bil presenečen, kaj naj rečem na situacijo. Hodim tudi na tečaj VHS. Zelo sem zadovoljen. Imamo 2 učitelja, eden je nemški in drugi bolgarski, vendar mislim, da bolgarščina ve več kot nemščina. tako da je njegov izraz boljši zame. Težava je v tem, da je povsem normalno, da ne razumeš, ker ti dajo nivo, ki ga nimaš. Nekdo na ravni a2 ne more narediti b2. Poročati bi morali čim prej. Ker če ne dobite b1 po koncu tečaja, smo vas naučili dovolj jezikovnih lekcij. Če rečejo po tem, da greš privat, se vse začne znova. vsaj sneg je, kamor koli se obrnemo od škode.

    trdno

    trhn
    udeleženec

    Pozdravljeni prijatelji,

    Kot ste rekli, bomo poročali, res grem in pridem, ničesar ne razumem. Bukurs mi je prišel zelo težko. Ne vem, kaj bo naprej. Oh ta tujec oh to je Nemčija.

    mürselxnumx
    udeleženec

    Pismo na izpitu a1 26. decembra

    trhn
    udeleženec

    @tugce_doerjer Na njegovo priporočilo sem kupil knjigo Fono Applied German Grammar. Poglejmo, če lahko spet naredim B1.

    kabina
    udeleženec

    zdravo,

    Pišem tukaj, ker gre za ažurno temo, povezano s tečajem B1. Tečaja še nisem začel, toda kot mnogi drugi sem bil tudi sam podvržen tečaju. Prvo prošnjo za prebivanje sem vložil v začetku aprila letos in dobil triletno dovoljenje za prebivanje. Moja žena je nemška državljanka. Živimo v Berlinu.

    Kaj se zgodi, če po treh letih ne grem na tečaj integracije v naslednji aplikaciji za sejo in opravim izpit za goethe b3 in pridobim potrdilo? Če obstaja oseba, ki se tega tečaja ne udeleži, vendar je v tem obdobju dosegla raven b1, ali lahko kdo, ki ima znanje o tem, kako se je stanje izšlo, to deli?

    Da sem prišel sem, sem dobil potrdilo A1 kot vsi ostali. Tečaja se nisem udeležil, dva tedna sem delal doma in opravil s 93 leti. Mislim, da mi bo uspelo doseči rezultat, ne da bi šel na tečaj, tako da bom dlje delal v B1.

    Želel bi pomoč ljudi, ki imajo znanje in izkušnje, hvala vnaprej.

    yenicerixnumx
    udeleženec

    Lep pozdrav, to ni položaj na tvojo pobudo, brat. Morate iti, saj vam država ta tečaj dodeli brezplačno. če pa rečeš, da se bo služba, ki jo bom plačal privat, spremenila. Turški prijatelj tukaj je poskusil enako. B1. Za 2 tečaja. Ni hotel priti in rekel, da bo delal doma, ker je delal. Je vprašal. Rekel je, da ni Auslandärbehorde. Moral je položiti denar za tečaj. Še vedno ni prišel, čeprav je plačal tečaj. Kot sem rekel, ko pridete sem, ko mislite, da še niste delali ali ne morete delati, vam Nemčija izda papir, da bo tečaj brezplačen. Če ste ga dobili, se morate registrirati in redno hoditi. A kot rečeno, vseeno vprašajte, če tega ne želite. Veste, pravi, da tukaj ni nikogar, pravi v redu. Sistem vseh je drugačen.
    Selametle

    trhn
    udeleženec

    10.09.2017 in še vedno nimam opravljenega B1 izpita. Izpit bom opravljal že 3. :-X

    Vpisala sem se na tečaj EuroSchulen. Z VHS sploh nisem zadovoljen. Med je dober.

Prikaz 12 odgovorov - od 1 do 12 (skupaj 12)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.