Prehod v nemško državljanstvo

DOBRODOŠLI NA FORUMIH ALMANCAX. NA NAŠIH FORUMIH LAHKO NAJDETE VSE INFORMACIJE, KI GA IŠČETE O NEMČIJI IN NEMŠKEM JEZIKU.
    volkanxnumx
    udeleženec

    Pozdravljeni prijatelji,
    Ali je med vami tudi mimoidoče nemško državljanstvo po prihodu iz Turčije v Nemčijo?
    Če obstaja, navedite mesto, iz katerega ste se prijavili, in koliko mesecev / let je trajalo skupaj.
    Lep forum vsem...

    https://www.almancax.com/almanca-aylar-ve-mevsimler.html

    Gemini
    udeleženec

    Iskreno rečeno, radoveden sem glede odgovora na to vprašanje. Mineva natanko dve leti in pol, odkar sem prišel v Nemčijo. Ker je moj mož nemški državljan, mislim, da imam pravico do prijave, ko dopolnim 3 leta. Opravil sem tečaj Orientierung in dobil potrdilo s polnimi točkami. Poleg tega sem zadnjič dobil svoje nemško spričevalo B2 in zdaj nadaljujem na C1. Trenutno ne delam. Nisem prepričan, ali se zaradi družinskih razlogov v prijavah iščejo delovni pogoji. Prejšnji teden smo poklicali v pisarno tujcev. Spoznajmo se, rekli so, prošnjo boste oddali en mesec pred potekom treh let. Se bo tudi tam izmerilo naše znanje nemščine ali so spričevala zadostna? Potrebujem komentarje prijateljev, ki jih poznajo in so že šli po tej poti.

    brezsrčni
    udeleženec

    Najprej, če ne dobite pomoči države, če so vaši dohodki dobri, četudi deluje le navdih, ne bo problem. Pomembno je, ali dobite pomoč države. To je le malo zanimivo. Imate potrdilo b2. Trenutno študirate C1. Se bojite, ker se bo to imenovalo izpit iz nemščine? Tako pravijo. Tudi B1 je dovolj in je test. Nič ni, naj vam bo prijetno.

    Gemini
    udeleženec

    Cevabın için teşekkür ederim @KaLpSiz. Aslında B1 in yeterli olduğu yazıyor ancak yıllardır burada yaşayan bir tanıdığım var. Ona epey zorluk çıkarmışlardı. Önüne gazete  koyup al bunu özetle vs sorgu sual. Ki bu bahsettiğim kişi sıkıntısız Almanca konuşuyor. Belki de sertifikası olmadığı için sorun yaptılar bilemiyorum. Eyalete ve denk geldiğin memura göre de değişebiliyor yaklaşımlar sanırım. her neyse uzatmayayım bu kişi başvurusunu geri çekti. İnternette de epey bilgi kirliliği var. O yüzden siz tecrübelilerin bilgilerinden faydalanmak istedim.

    brezsrčni
    udeleženec

    Anlattığın olayda nedenini kendin söylemissin sertifikası yok diyorsun sertifasi olsa ne diye okutsun? Umarım anlatabilmisimdir…

    istanbullu je
    udeleženec

    Pozdravljeni,

    Če je vaš zakonec nemški državljan (in izpolnjujete druge želene ekonomske in socialne pogoje), lahko državljanstvo pridobite skupaj v 3,5–4 letih. Lahko se spremeni glede na situacijo vseh. modro karto iz konzulata ali iz Turčije, ki jo lahko dobite takoj po odstranitvi prebivalstva.

    Prijavite se lahko takoj po prejemu zdravila Unbefristet po koncu treh let. (B3 + einbürgerunsprüfung bi morali že biti poravnani) V mojem primeru so bili zelo previdni, da že ne delam (hočejo plačilne liste ali razčlenitev bančnih plačil) in da sem redno plačeval na rentenversicherung. Tudi tamkajšnji policist se pogovarja z vami, čeprav ne veliko, vendar nekomu, ki vzame B1, vseeno ni tako težko.

    Pred vstopom v ta postopek vam pošljejo seznam dokumentov in preverijo, ali ste primerni. Mislim, da se tisti, ki imajo vprašanja, po elektronski pošti prijavijo neposredno na Auslanderamt in vam povedo, ali ste upravičeni do prijave.

    Olajšajte.

    istanbullu je
    udeleženec

    Takšno e-sporočilo sem prejel pred zadnjo pripravo. Tu ga puščam kot primer zahtevanih dokumentov. Moja situacija je taka, da je imela moja žena nefristet vertrag, jaz pa kleinunternehmen.

    Bu arada nüfus kayıt örneğini Türkçe yazmışlardı:)

    Ich bitte daher um Mitteilung, ob Sie in Besitz der nachfolgenden Unterlagen:

    – gültiger Reisepass

    – gültiger Aufenthaltstitel (eAT)

    – Nüfus

    – Heiratsurkunde mit deutscher Übersetzung

    – Einbürgerungstest

      Hinweis: Sollten Sie den Test noch nicht abgelegt haben melden Sie sich bitte zoom Einbürgerungstest an und teilen mir bitte den Testtermin mit

    – Sprachnachweis B1 (TELC, DSH oder Goethe-Zertifikat)

    Alternativa zum Einbürgerungstest / Sprachnachweis können auch vorgelegt werden: 

    – Nachweis Integrationskurs (mit den 3 Zertifikaten: BAMF-Zertifikat Integrationskurs, TELC-Zertifikat für Zuwanderer und Bescheinigung Leben in Deutschland / 33 Fragen)

    – Mietvertrag oder Nachweis Eigentum

    – Kindergeldbescheid

    – Rentenversicherungsverlauf

    – unbefristeter Arbeitsvertrag

    – die letzten 3 Gehaltsabrechnungen

    Alternativa: unbefristeter Arbeitsvertrag und Rentenversicherungsverlauf Ihrer Frau und die letzten 3 Gehaltsabrechnungen.

    Ich schaue mir dann die Unterlagen mal in und noseča Ihnen eine Rückmeldung.

    Lice teilen Sie mir auch mit, sofern Sie in der Vergangenheit wegen Straftaten verurteilt worden sind.

    ► Hinweis: Im Einbürgerungsverfahren werden ua Auskünfte beim Bundeszentralregister, Polizei und Verfassungsschutz eingeholt. Im Verfahren selbst haben Sie dann zu versichern, dass unrichtige oder unvollständige Angaben zur Ablehnung oder Rücknahme der Einbürgerung sowie zu einer Freiheits-oder Geldstrafe (§ 42 StAG) führen können.

    yenicerixnumx
    udeleženec

    No, zdaj imam vse dokumente. Mislim, lahko postanem nemški državljan, če hočem. Toda zelo dobro razmišljam o tem, kaj bo moj plus in minus. Želim živeti v Turčiji, jutri dan zamuja in spet v mojem turškem državljanstvu yasarmiy stiske. Mojega dela tam ni več. Navsezadnje imam tu za nedoločen čas prebivališča in imam enake pravice kot nemški državljani.
    Kaj pravite fantje, naj dobim nemško državljanstvo?

    brezsrčni
    udeleženec

    Selamlar Türk vatandaşlığından çıksan bile sana mavi kart veriliyor. Bu mavi. Kartla sadece seçme ve seçilme hakkın olmuyor yani oy kullanamazsın ve seçimlerde aday olamazsın türkiyede… Onun dışında miras hakkın suresiz te de kalma ve çalışma hakkın VS her hakkın Türk vatandasiyla aynı kalıyor.. Benim tavsiyem hiç düşünme hakkın varsa alman vatandaşlığana geç benimde Allah olum kaza bela vermezseb10 yada 15 sene sonra kesin dönüş yapma planım var.. Vatandaşlığı alıp gitmek istiyorum yarın öbür gün pişman olursam en azından geri dönme şansım var suresiz olunca 6 ay Almanya dışında kalınca biliyorsundur suresiz oturum. Hakkın ölüyor geri donemiyorsun

    yenicerixnumx
    udeleženec

    Selamlar Türk vatandaşlığından çıksan bile sana mavi kart veriliyor. Bu mavi. Kartla sadece seçme ve seçilme hakkın olmuyor yani oy kullanamazsın ve seçimlerde aday olamazsın türkiyede… Onun dışında miras hakkın suresiz te de kalma ve çalışma hakkın VS her hakkın Türk vatandasiyla aynı kalıyor.. Benim tavsiyem hiç düşünme hakkın varsa alman vatandaşlığana geç benimde Allah olum kaza bela vermezseb10 yada 15 sene sonra kesin dönüş yapma planım var.. Vatandaşlığı alıp gitmek istiyorum yarın öbür gün pişman olursam en azından geri dönme şansım var suresiz olunca 6 ay Almanya dışında kalınca biliyorsundur suresiz oturum. Hakkın ölüyor geri donemiyorsun

    hvala za odgovor
    Mislim, da bom dobil nemško državljanstvo, brat. Mislim, da je to najboljši rezultat. Vedno je dobro biti državljan, kjer živiš.

    volkanxnumx
    udeleženec

    Pozdravljeni dragi prebivalci foruma,

    Po dolgem obdobju sem dobil nemško državljanstvo. Naj vam povem nekaj o postopku. Upam, da bodo informacije, ki sem jih posredoval, koristne.

    Marec 2017: Prihod v Nemčijo

    September 2019: prošnja za nemško državljanstvo
    - so bili dani potrebni dokumenti.

    (Moj status v času prijave; poročen z zakoncem Nemcem, imel 3-letno dovoljenje za prebivanje, redno službo, jezikovno spričevalo b1 in potrdilo o izpitu za državljanstvo.)

    Maj 2020: Prvo pismo Landrasamta (tj. Čakal sem, da sem prišel na vrsto v prvih 8 mesecih. V tem postopku niso ukrepali.)
    - Zahtevani dokumenti so bili dani.

    Avgust 2020: 2. pismo Landrasamta
    - Zahtevani so bili dodatni dokumenti

    September 2020: 3. pismo Landrasamta (naturalizacija zagotovljena)
    S tem dokumentom;

    September 2020: prošnja za izstop turškega državljanstva v konzulat
    - Prijava je narejena in postopek dokončanja spremlja spletni sistem za sledenje.

    November 2020: pridobitev potrdila o državljanstvu konzulata z dovoljenjem:
    – alınan belge landrasamta yollandı.

    December 2020: pridobitev nemškega državljanstva:
    – landrasamtdan gelen son mektuptu. randevu ayarladım ve Alman vatandaşlık belgemi şahsen aldım.

    Aynı gün vatandaşık belgesi ile;belediyeden pasaport ve kimlik belgesi başvurusu yapıldı. Bekleme süresi 4 – 6 hafta.

    Zaradi postopka Corona je bil celoten postopek od prve prijave do datuma, ko sem prejel potrdilo o državljanstvu, v obliki pisma in telefona. Zato mislim, da postopek traja en klik dlje kot običajno.

    Ta postopek je bil zame težek, dolg in drag postopek. Upam, da se bo vaše delo hitreje končalo. Morda obstajajo stvari, ki sem jih pozabil ali sem napisal nepopolno. Če želite, lahko pišem zasebno, lahko vam pomagam, kolikor je moje znanje in izkušnje.

    İyi forumlar arkadaşlar…

    brezsrčni
    udeleženec

    Najprej mislim, da se je Volkan odločil najbolj logično. Vedno je najbolj logično, da imamo najbolj jamstvo, da imamo prednost državljanstvu namesto stalnega ali državljanstva, kadar prebivamo za nedoločen čas. Mislim, da je bolj smiselno reči, da ni znano, kaj se bo zgodilo jutri. Toliko. Komentiram, pozabil sem, kaj sem napisal, želim pisati v informativne namene. Upam, da še nisem pisal, vendar se zatečem k vašemu odpuščanju. :) Pred 4-5 meseci sem poslal e-poštno sporočilo na zunanjo pisarno, ko je B1, se čakalna doba skrajša na 7 let. Če obstaja B8, če je b1 7 let, je bilo rečeno, da je državljanstvo mogoče dobiti po 2 letih. Seveda se je za te neporočene ali ločene ljudi, ker je Volkan poročen z nemškim državljanom, pravica do državljanstva rodila po treh letih, da je ne bi zamenjal. Od oktobra prihodnje leto imam sedem let seje z mano, če se znebim te bolezni, želim začeti in postati nemški državljan, če se znebim te bolezni.

    volkanxnumx
    udeleženec

    Hvala bratec, vse ti bo po volji, inshaAllah ..

    istanbullu je
    udeleženec

    Hvala bratec, vse ti bo po volji, inshaAllah ..

    Vso srečo, morda boste prejeli modro karto ali konzularni direktorat prebivalstva v Turčiji. Obisk v Turčiji sem kupil. Prosili so za honorar v višini 15 lir in pred odhodom dobite rok. Turška identifikacijska številka se ne spremeni, zato se ne spremeni nič preveč, če pa imate bančni račun, podpišejo papir z navedbo, da imate davčno obveznost v tujini. (če obvestite). Mislim, da se ne razlikuje od dvojnega državljanstva, razen glasovanja in dela v javnem sektorju.

    Pozdravi

    volkanxnumx
    udeleženec

    Hvala istanbuli.

    svoj postopek; Mislim, da če se prijavite iz katerega mesta in zapišete, koliko mesecev / let ste ga skupaj prejeli, boste ljudem, ki iščejo informacije na to temo, zagotovili bolj koristne informacije.

    Ker sem se, ko sem odpiral to temo, bolj kot vprašanje, katere dokumente potrebujem, spraševal, kdo je iz katerega mesta dobil nemško državljanstvo in kako dolgo. Kot veste, se čakalna doba in postopek razlikujeta od države do mesta in ljudje mislijo, da če dobim nekaj informacij o tem, ko čakam v tem postopku, lahko naredim primerjavo. Tako kot mnogi od nas sprašujejo, kako dolgo bo trajal vizumski postopek, medtem ko čakamo na vizum za združitev družine.
    Mimogrede, na velikem forumu ni še nobenega prijatelja, ki je prišel s trdena in postal nemški državljan?
    Lep pozdrav, dobri forumi.

    brezsrčni
    udeleženec

    Med vizumskim postopkom so tukaj vsi, po stalnem prebivališču ali državljanstvu pa pobegnejo, ker tu nimajo svojih služb. Veliko ljudi je na žalost sebičnih. Tukaj ni težko deliti in pomagati tako kot vi.

Prikaz 15 odgovorov - od 1 do 15 (skupaj 19)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.